Bez kategorii

Jak poprawić koncentrację u dziecka? – Zagadki obrazkowe Kapitan Nauka +KONKURS

Nie tylko dzieciom trudno się skoncentrować. Dorośli również mają z tym problem. Tyle bodźców nas otacza, więc czeka nas większy wysiłek. Można jednak robić coś fajnego, bez użycia komputera by poprawić swoją pamięć, koncentrację. Z pomocą przychodzi seria Kapitan Nauka. Jak wygląda i o czym jest? 
edukacja dzieci

Kapitan Nauka to cała seria pomocy i zagadek dla dzieci wydanych przez Wydawnictwo Edgard.”Zagadki obrazkowe.Czytanie, koncentracja,pamięć” to druga tego typu książeczka jaka mamy. Pierwsza z nich to “Super Quiz.Nauka i technika“. Do tej pory Adaś do niej wraca a mamy ją od września 2012 r! Bardzo lubi zagadki, matematykę, ciekawostki, więc odpowiada mu taka forma.

Te zagadki są inne.  Mają inne zamknięcie. Tutaj jest klips, który trzyma wszystkie zagadki w całości, dając wygodnie się trzymać. Wielkość w obu jest taka sama, łatwa w trzymaniu przez rączkę dziecka. 
Zagadki są przeznaczone dla dzieci w wieku 6+ czyli wiekowo pasuje do Adasia. A jak to wygląda w praktyce? 
Na każdej karcie są 2 zagadki różnego typu – matematyka, logiczne myślenie, czytanie, pisanie, spostrzegawczość. Na odwrocie są zamieszczone odpowiedzi. Poziom zagadek jest bardzo różny, od łatwych poprzez średnie, aż trudne ( jak dla Adasia). Ich ilość jest jednak duża, bo 112 zagadek aż pomieściła książeczka, więc te z którymi sobie na razie nie radzi możemy ominąć lub próbować je rozwiązać razem. 
Chyba nie muszę wspominać że najbardziej cieszą się zagadki matematyczne? Uśmiech nie schodzi z jego buzi! Liczy, dodaje, odejmuje. Mniej super wygląda sprawa z pisaniem, czytaniem. Jednak nie daje się tak łatwo zbyt i ćwiczymy. 
A najlepsza nauka jest właśnie poprzez zabawę, potęgowanie pasji a przy okazji próba podniesienia wiedzy z tematów mniej absorbujących. 
Jeśli nie chce rozwiązywać zagadek nie zmuszam, czekam aż sam sięgnie, wtedy mogę wykorzystać jego chęci, pomysły i spędzić wspólnie czas w bardzo pożyteczny sposób, gdzie uczy się i bawi. 
Nasze wrażenia przedstawiłam, a teraz jak to wygląda w praktyce, czyli jakość wykonania, treść zagadek i ogólnie jak się użytkuje.

Początkowo przeszkadzał mi klips na dole. Teraz już się przyzwyczaiłam, ale bardziej podoba mi się rozwiązanie z Super Quizu. 
Jakość wykonania jest super. Kartki lekko śliskie, jakby zalaminowane, przez co nie zniszczą się tak szybko. Ilustracje są przyjemne dla oka, ładne i estetyczne. Dostępne są również inne tego typu zagadki i dla młodszych dzieci również. 
Cena zagadek to 19,99 zł. Są warte swojej ceny bo zapewniają rozrywkę i naukę na długo. Przyjemne z pożytecznym. Lubimy rozwiązywać te zagadki w łóżku wieczorem i ta radość, gdy zagadka zostaje szybko rozwiązana! 
Przekonajcie się sami czy warto. Czy taka forma Wam i dzieciom odpowiada. Ja polecam. Kapitan Nauka to świetna seria dla różnych grup wiekowych.
Kupić ją oczywiście można w Wydawnictwie Edgard.

A teraz mam dla Was niespodziankę!

Przez najbliższy tydzień macie szanse zdobyć takie zagadki jak tutaj pokazałam, ale również podobne dla dzieci młodszych!

Nie chcę Was za bardzo męczyć i wystarczy że odpowiecie na pytanie i polubicie Wydawnictwo Edgard na Facebooku. Proste prawda?

Zasady:

 1. Organizatorem jestem ja, autorka bloga Kreatywnym Okiem
 2. Sponsorem nagród jest W. Edgard
 3. Nagrody :
  – Zagadki obrazkowe. Czytanie, Koncentracja, Pamięć dla dzieci +6 lat  – LINK
  – Kapitan Nauka Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne 3+ – LINK
 4. Zadaniem jest odpowiedź na pytanie:

  Które zagadki/książki/pomoce Kapitana Nauki byś chciała/chciał mieć i dlaczego?

 5. W celu odpowiedzi należy przejrzeć ofertę W. Edgard – Kapitan Nauka i wybrać jedną pomoc, opisać ją tutaj w komentarzu dlaczego akurat ta i podać do niej link do wydawnictwa. 
 6. Podać dodatkowo w komentarzu jako kto lubisz sponsora na Facebooku oraz które zagadki Cie interesują
 7. Aby odpowiedź była ważna należy polubić profil Edgard- języki obce na Facebooku. Osoby nie posiadające konta na tym profilu społecznościowym są zwolnione z tego punktu.
 8. Nagrodzone zostaną 2 odpowiedzi.
 9. Konkurs trwa od 11.02 do 18.02 do godz. 23:59. 
 10. Wyniki w ciągu 3 dni, podane zostaną w tym poście. 
 11. Na adresy czekam 3 dni, po tym czasie wybiorę kolejnego zwycięzcę. 
 12. Wysyłka w ciągu tygodnia od otrzymania adresów. Wysyłką zajmuje się sponsor.
 13. Regulamin może ulec zmianie. 
 14. Biorąc udział w konkursie zgadasz się na jego warunki 
 15. Adresy zamieszkania  będą wykorzystane tylko do wysyłki nagród
 16. Super będzie jeśli udostępnicie dalej konkurs dalej, im więcej tym więcej zabawy
 17. Miło będzie jeśli polubicie również Kreatywnym Okiem na FB, jednak to nie jest warunek konieczny
Powodzenia!
Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć miłej zabawy!

Czas ogłosić wyniki! Grypa mnie zmogła więc ciut poczekać trzeba było.

Także ciężko było wybrać tylko 2 odpowiedzi, ale nie długo pojawi się kolejny konkurs 🙂

Nie przedłużam i tak oto zagadki wędrują do…

Logiczne Zagadki 3+ zdobywa dla “swoich maluchów” Muchomorków Iwona Pietrucha!

A Zagadki Pamięć Czytanie Koncentracja 6+  Ania Storman!!

Drogie Panie, czekam 3 dni na wasze adresy do wysyłki nagród. Przekażę je sponsorowi i on bezpośrednio je Wam wyśle.

Ślijcie je na adres kreatywnymokiem@op.pl.

A pozostałym dziękuję za udział

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Klaudia Małecka

  http://www.jezykiobce.pl/kapitan-nauka-zagadki-obrazkowe-lamiglowki-3,1030.html

  Nieskromnie mówiąc, jestem ciocią, którą chyba najbardziej kochają wszystkie dzieci w rodzinie. Co za tym idzie – co rusz jakiś maluch przyjeżdża do mnie na "wakacje" 🙂 uwielbiam kreatywne zabawy z dziećmi! Wybrałam obrazkowe łamigłówki dla dzieci od lat trzech, bo ten przedział wiekowy króluje w mojej rodzinie 🙂 To świetna propozycja na nowe zabawy! Kreatywne, odkrywcze, idealne dla moich kochanych siostrzeńców, bratanków i kuzyniątek 🙂 Ciekawych świata, mądrych i bardzo pomysłowych dzieci 🙂
  Jako ewentualną nagrodę wybieram książeczkę właśnie 3+
  Lubię jako Klaudia Małecka 🙂
  pozdrawiam!

 • Objazdowamama

  Naprawdę dobry pomysł na rozwijanie kreatywności u dzieciaka 🙂 Szperając po internecie i szukając własnie czogos na kretywność natchnełam się na ta strone 🙂 znacie ja ? Ja już ok kilku tygodniu korzystam z tej strony ale jest genialna pod kątem kreatywności dla dzieci 🙂 naprawde polecam 🙂

 • Anna Storman

  Dziękuję, już wysyłam 🙂

 • Iwona Pietrucha

  Muchomorki dziękują prześlicznie:):):)

 • gratuluję i czekam na adres

 • gratuluję czekam na adres 🙂

 • Iwona Pietrucha

  Jestem nauczycielką przedszkola i bardzo interesuje mnie seria Kapitan Nauka. Przydałby mi się w pracy zestaw z zabawami logicznymi, wykorzystałabym go zarówno podczas zabaw indywidualnych jak i dydaktyczno-wyrównawczych. Myslę, że byłby swietnym uzupełnieniem i utrwaleniem wiedzy zdobytej podczas zajęć. Moje mądre Muchomorki uwielbiają zabawy wiedzą, sprawiłabym im wspomnianym zestawem wielką niespodziankę:)
  http://www.jezykiobce.pl/kapitan-nauka-zagadki-obrazkowe-zabawy-logiczne-3-brod-3-lat,1192.html

 • Anna Storman

  http://www.jezykiobce.pl/kapitan-nauka-zagadki-obrazkowe-czytanie-koncentracja-pamiec-6-brod-6-lat,1226.html to jest super naukowa zabawa dla mojej 6 letniej córeczki, która chodzi już do pierwszej klasy, bardzo nam by się przydała taka edukacyjna zabawa, bardziej rozwinęłaby swoje umiejętności i to na pewno pomogłoby jej w nauce. Jest teraz tyle nowych zadań, a dziecko powinno dużo ćwiczyć a najfajniejsze jest to że może być przy tym dużo zabawy. Moi synkowie także już rosną i oni też na pewno przy tym skorzystają. Chciałabym wygrać – Zagadki obrazkowe. Czytanie, Koncentracja, Pamięć dla dzieci +6 lat , profil polubiłam jako Anna Storman

 • Magda

  To ja wybieram http://www.jezykiobce.pl/kapitan-nauka-karty-obrazkowe-angielski-w-zagadkach-3-5-lat,625.html – karty obrazkowe do nauki języka angielskiego. Wybór był prosty, bo uczę tego języka w szkole 🙂 Poza tym, moja starsza córka uczy się angielskiego w przedszkolu i świetnie sobie radzi – pewnie po mamusi 🙂
  Pozdrawiamy!
  Magda Jaroch z dziewczynkami 🙂

 • Agata Wałkowska

  Dzień dobry 🙂 najbardziej zainteresowało nas to http://www.jezykiobce.pl/kapitan-nauka-karty-obrazkowe-angielski-w-zagadkach-3-5-lat,625.html
  Uwielbiamy rymy, więc taki wiersz przedstawimy:

  Dziś przygodę zaczynamy,
  z kapitanem wyruszamy
  w świat angielskich słówek trudnych
  lecz wesołych i nie nudnych!
  Są tu karty i zagadki,
  podpowiedzi w razie wpadki!
  Moc kolorów, ilustracji i uśmiechu
  coś dla wzroku i dla słuchu!
  Karty są fajowe
  całkowicie odlotowe!

  Agata Wałkowska
  Interesuja nas zagadki logiczne 3+

 • Fajne. Bardzo przypomina serię CzuCzu 🙂

 • ON ONA I DZIECIAKI

  A ja bym wybrała właśnie te, które są do wygrania! http://www.jezykiobce.pl/kapitan-nauka-zagadki-obrazkowe-zabawy-logiczne-3-brod-3-lat,1192.html
  Moja córka (3,5 roku) bardzo lubi tego typu zagadki, dostała od kogoś podobny zestaw, ale dla dzieci starszych 6+ i niestety nie radzi sobie z nimi jeszcze. Wersja dla młodszych dzieci na pewno by się jej spodobała, a poprawienie koncentracji bardzo by się jej przydało. A jak już troszkę podrośnie i opanuje wszystkie zadania to będzie mogła nauczać swoją młodszą siostrzyczkę, co baaardzo lubi robić 🙂
  Stronę polubiłam jako Anna Ob

 • Iwona F

  Ale fajne te karty! Ja bym dla siebie wybrała 2 zestawy 🙂 Dla młodszej (w maju skończy rok) wzięłabym karty do nauki czytania: http://www.jezykiobce.pl/karty-obrazkowe-pierwsze-slowa,998.html

  Oleńka książeczki kocha (głównie gryźć, ale z zapałem też je ogląda) i myślę, że ten zestaw by ją zaciekawił. Bystre z niej dziecko i we wszystkim stara się na ile może naśladować starszą siostrę, a że starsza już wszystkie literki zna, to nie chcę, żeby młodsza czuła się gorsza 😉 A tak na poważnie, to bardzo jestem ciekawa na ile ta metoda jest skuteczna, dużo o niej słyszałam i myślę, że starsza też by na tym zestawie skorzystała 🙂

  Dla Natalki (lat 3), wybrałabym Zagadki obrazkowe : http://www.jezykiobce.pl/kapitan-nauka-zagadki-obrazkowe-zabawy-logiczne-3-brod-3-lat,1192.html

  Natalka bardzo lubi wszelkiego rodzaju zadania i już mi się pomoce kończą – wszystkie książeczki typu zadania dla 3-latka czy 4-latka ma w jednym paluszku. Wczoraj dałam jej kolorowankę i zaraz padło pytanie "Mamo, porobisz ze mną zadania?". Była strasznie zawiedziona, że to tylko zwykła kolorowanka… Wtedy matka wspięła się na wyżyny swej kreatywności i sama wymyślałam jej zadania do obrazków i takie rysowane na tablicy 😉 Z tym zestawem myślę, że byśmy się długo nie nudziły! I przy okazji wiedza córki by się wzbogaciła 🙂

  Ale się rozpisałam… Polubiłam jako Iwona Filipek, a z dwóch zestawów do wygrania wybrałabym oczywiście Kapitan Nauka Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne 3+ 🙂

  Pozdrawiam!

 • mynameis

  http://www.jezykiobce.pl/kapitan-nauka-zagadki-obrazkowe-zabawy-logiczne-3-brod-3-lat,1192.html

  Chciałbym mieć ten zestaw zagadek z prostego względu: siostrzenica mojej dziewczyny jeszcze bardziej kochałaby wujka Krystiana (mnie) jeśli mógłbym z nią zagrać w zagadki, które po prostu uwielbia. Chciałbym otrzymać zagadki dla dzieci +3, a profil polubiłem jako Krystian Woźniak. Pozdrawiam