Bez kategorii

Ściana zaczarowana

Dzisiejsze książki są bez wątpienia inne niż te sprzed 20 czy 30 lat. Inna tematyka, inny rodzaj ilustracji, inni autorzy. Czy jednak takie książki wiekowe są przeżytkiem? Zdecydowanie nie! Pewnie nie każdemu taka tematyka się spodoba, ale warto chodź raz przeczytać z dzieckiem taką książkę. A może mile Was zaskoczy? Jedną z takich książek jest właśnie “Zaczarowana ściana”, która została wznowiona po wielu latach!

Jest to historia chłopca. Zwykłego chłopca, który wieczorami, gdy rodzice śpią przenosi się do innego świata. Bardziej magicznego, który to kryje się tuż za jego ścianą. Gdy zapuka w nią, podnosi się mata i widać drzwi do zupełnie innego świata. Podobnego do naszego, a jednak innego.
A za matą straszna tragedia! Mała królewna zła zniknęła i dwór szuka i płacze, ogłoszenia daje, ale bez rezultatu. Aż 4 małych chłopców do króla się udało, obiecali znaleźć królewnę. Po cichu z domów się wymknęli  na poszukiwania królewskiej córki. 
Wyprawa okazała się ciężka i nużąca, bez rezultatów, przemoczeni, pościerani, wędrowali 7 dni i 7 nocy. Każdy chciał do mamy, ale zawrócili? Czy szukali dalej? O tym poczytacie sami.

Jak przystało na starą książkę ilustracje również inne niż teraźniejsze, chodź urok swój mają. Pamiętam takie, ze swojego dzieciństwa, ze swoich książek. 
A pisana wierszem szybko się czyta i w ucho wpada. Pewnie że każdemu dziecku tak forma książki jak i ilustracje się spodobają, warto spróbować zainteresować młode pokolenie takimi starszymi utworami. Różnorodność literacką poznają, a może w niej się zakochają?
Książka ponadto jest twardej okładce, w formie zbliżonym do kwadratu.
Z tej serii również najdziecie książkę pt Kolory, którą opisywaliśmy na blogu.
Książkę kupicie w Wydawnictwie Muza. – Tutaj
cena regularna wynosi 24, 99 zł, ale często są promocje, więc wypatrujcie!
Autorka : Joanna Papuzińska

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Iwona F

  Czyli szykują się kolejne większe zakupy książkowe – na jednej nie potrafię nigdy skończyć 😉

 • Iwona F

  O,ciekawe,będę polować na promocje 🙂

  • Właśnie jest promocja! Ta książka jest tylko za 10 zł!

   • Iwona F

    Czyli szykują się kolejne większe zakupy książkowe – na jednej nie potrafię nigdy skończyć 😉

 • piękne ilustracje!

 • Właśnie jest promocja! Ta książka jest tylko za 10 zł!

 • Iwona F

  O,ciekawe,będę polować na promocje 🙂

 • Monika Kampczyk

  piękne ilustracje!