Bez kategorii

Dlaczego? Dlatego! inna książka o zwierzętach

Każda książka jest pod jakimś względem wyjątkowa. Ta również. “Dlaczego? Dlatego!” bo o niej będzie mowa napisana jest przez tatę. Wokalistkę grupy Video, Wojtka Łuszczykiewicza. Gdy rockmen zabiera się za pisanie książki dla dzieci, to musi wyjść z tego coś wyjątkowego!

Wszelkie książki przyrodnicze, o zwierzętach, dinozaurach są u nas non stop na topie. A gdy ta pozycja znalazła się w naszych rękach dała nam niezłe pole do myślenia.

To nie jest typowa książka do czytania, zdobywania wiedzy przyrodniczej ( fachowej, encyklopedycznej), to jest książka, która daje do myślenia, zmusza nawet dorosłych do zabawy.
Całość pisana wierszem więc już ukłon dla Taty-autora, bo to nie lada wyzwanie napisać książkę rymem o takiej tematyce. 
Pan Wojtek miał po prostu świetny pomysł na książkę! Zabawna, edukacyjna, świetnie skomponowana, napisana prostym językiem ale zarazem dowcipnym.

Jak pisałam na początku, to książka wyjątkowa. Rymowanki są tak skomponowane że zawierają “drugie dno”, nie zawsze dzieci zrozumieją ten podwójny sens, dlatego też potrzebny jest rodzic, by wspólnie cieszyć się z książki.

Całość dopełniają ilustracje Piotra Wadowskiego. Po prostu aż chce się czytać! Chce się oglądać ilustracje, poznawać świat razem z autorem.

A z resztą! Zobaczcie jak wygląda książka w środku.

Trzeba jeszcze zachęcać?

Autorem jest Wojtek Łuszczykiewicz
Ilustrację stworzył Piotr Wadowski
A Wydawnictwo Muza wydało książkę i możecie ją kupić w ich księgarni – “Dlaczego? Dlatego!”
Cena 24,90 zł

A na ISSUU możecie poczytać fragment książki!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • AgaMamaDusi

    Mam chrapkę na tą książkę 😉