Bez kategorii

Jak zrobić zakładkę do książki – serce origami

Książki, książki, książki… Wszędzie książki! A co z ich rogami? Zaginacie? A gdzie zakładka! A może gubicie je albo wyglądają niespecjalnie i żal je gdzieś pokazać? To mam proste rozwiązanie! Znajdź 5 minut wolnego czasu, kwadratową karteczkę i otrzymacie serduchową zakładkę do książki.

Postanowiłam pokazać jak się ją wykonuje na 2 sposoby. Jeden z nich to forma zdjęć. Drugi natomiast to filmik. Kilkuminutowy, gdzie krok po kroku zobaczycie jak wykonać taką zakładkę.
Karteczkę zginamy po skosach i na wprost. Rozprostowujemy.
Zginamy do linii środkowej górną część i rozprostowujemy. Następnie boki wpychamy do środka i zagniatamy. Powstanie “trójkąt”.

Widać tu nasze zagięcie. Szerokim bokiem kładziemy do siebie. Odchylamy boczki ku górze, by u góry powstała prosta linia.

Tutaj widać jak powinno to wyglądać po złożeniu. Boki poszły ku górze do środka tworząc prostą linię u góry. Następnie odwracamy na drugą stronę i górną część zaginamy do środkowej linii.

Podobnie jak prędzej rozchylamy boczki i wywijamy do góry.
Zaginamy teraz od środka trójkąciki na boki – to góra serduszka. Dół przekładamy do góry i gotowe!

Jeśli wolicie oglądać lub coś jest nie jasne zapraszam na film. Trwa on około 4 minut. 

Jeśli coś jest nie jasne, piszcie! Postaram się pomóc. A kiedyś zrobiłam dla Adasia zakładkę -pirata aaarrr!!

Miłego tworzenia i koniec z zaginaniem rogów w książkach!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • kitty green

    oj ja zaginam….nawet jak mam zakładkę to zaginam ciekawsze momenty 😉