Bez kategorii

Klapu Klap – bardzo dźwięczna książka – Przygody z książką

Czas na drugi post z serii “Przygody z książką”. 2 tygodnie temu opisałam książkę, którą Adaś stworzył dla mnie, a wspólnie ją uzupełniamy. Dziś kolejna pozycja z Wydawnictwa Babaryba – bardzo dźwięczna, kolorowa i aktywna. Oczywiście mowa o “Klapu klap”!

Okładka.
Geometryczne figury poukładane w ludziki. Każdy inny, każdy uśmiechnięty i zachęca do zajrzenia do środka. Otwieramy i co widzimy? Brzdęk! Ludzik  malowany farbami trzymający talerze i brzdęk. Wesoły człowieczek sobie gra na talerzach muzycznych. Może sami spróbujecie?
A jaki odgłos wydaje pukanie do drzwi? Puk puk puk!! Kreski, paski, kółka. O! Mam kolejny pomysł! Może z klocków spróbujecie ułożyć takiego ludzika i drzwi? A może z kolorowego papieru wytniecie różne kształty i pobawicie się  z książką?
Kolejne strony to kolejna porcja geometrycznych zabaw z dźwiękiem w tle. Widać śmiech, wysiłek, odgłos ptaków i gry na akordeonie. Kolejne strony są równie zabawne, wesołe i kolorowe.

Książka, taka jak ta daje nam, rodzicom duże pole do popisu. Możemy ją czytać, klaskać, brzędkać, ffffsytować i wiele innych rzeczy. Razem z muzyką idzie tu matematyka – tak jak pisałam – geometria rządzi. Młodsze dzieci mogą układać figury na książce, a starsze próbować układać takie wzory samodzielnie. Pokusić się można by dziecko samo powycinało odpowiednie kształty i układało wzory. A może stworzycie kilka nowych ludzików? 
Autorka, Magdalena Matoso  stworzyła na prawdę ciekawą, rozwijającą książką, która staje się początkiem świetnej przygody. 
Lubicie takie książki? Może macie swój własny pomysł jak wykorzystać książkę do zabawy?
Autorka : Magdalena Matoso
W. Babaryba – tu kupisz – KLAPU KLAP
Cen regularna 29,90 zł
Okładka twarda, format kwadratowy

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • PistaciowaFerajna

  Coś dla nas:) Lubię takie książki.

 • Widziałam już tą książkę nie raz. Nawet filmy pokazujące jak się ją ogląda. Jednak nie przemawia ona do mnie.

 • Bardzo, ale to bardzo lubię geometryczne ilustracje. Babaryba znów na plusie.

 • Dzika Jabłoń

  Ta książka to sztuka! Bardzo lubię takie zabawy plastyczne i literackie, smakowite połączenia 🙂

 • Dziękuję! Na pewno zajrzę 🙂

 • Mamatywna

  Kreatywnie, kreatywnie – pozytywnie i wręcz mamatywnie! Dobry wybór! Zmay i kochamy! Już Cię lubię! pozdrawiam ciepło, Agnieszka, http://www.mamatywna.pl/

 • Fajne są takie książki. Bardzo mi się podobają:)