Edukacja, Edukacja wczesnoszkolna, Mały Przyrodnik, Projekty, Strefa dziecka

Wyhoduj wierzbę razem z dzieckiem

Wyhodowaliście kiedyś sobie drzewko? A może próbowaliście swoich sił wspólnie z dzieckiem? Gdy zbliżały się święta wielkanocne poszliśmy na łąkę zebrać trochę bazi, a jedna gałązka posłużyła nam do wyhodowania własnego drzewka.

Wierzba jest bardzo łatwa do hodowli. Potrzebuje tylko wilgoci i słońca. Wystarczy że posadzi się gałąź, pień czy małą gałązkę by na nowo stała się drzewem. Odcięliśmy gałązkę z baziami z drzewa a w domu włożyliśmy ją do wody.

A tak prezentuje się po 2,5 tygodnia.

 

 

 

 

 

 

Już po 3-4 dniach zauważyliśmy pierwsze zalążki liści i korzeni. Z każdym dniem robiły się coraz dłuższe. Początkowo wyglądały jak białe nitki, a następnie zaczęły się rozrastać na boki, tworząc sieć korzeni.
Liście również ma już okazałe. Poczekamy jednak z posadzeniem jej do ziemi. Poobserwujemy jeszcze jakiś czas jak rozwija się gałązka-drzewko. A następnie znajdziemy jej dogodne miejsce do posadzenia.
A nie dawno poznawaliśmy inne drzewo. Był to świerk, w wersji plastycznej.
Zajrzyjcie również do projektu Mały Przyrodnik, ab poznać inne sposoby na poznawanie przyrody!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Nasze wielkanocne bazie też puściły korzenie. Co prawda nie zamierzamy ich nigdzie sadzić, ale byliśmy zdziwieni, że tak szybko się rozwijają. 🙂 Dla dzieci to na pewno fajna sprawa.

  • O! Musimy spróbować wyhodować własne drzewko 🙂

  • AgaMamaDusi

    Dla Dziecka to wielka frajda samu coś wyhodować 🙂

  • No to świetnie, to hodowanie roślin daje tyle przyjemności i radości dzieciom i dorosłym 🙂

  • Oczywiście że nie 🙂 czekam zatem na Twój post

  • Bardzo fajny pomysł, mam nadzieje że nie posądzisz mnie o plagiat ale mam już gotowy post na ten tydzień o wyhodowaniu pomidorków i innych warzywek dla dzieci, więc myślimy podobnie 🙂 Pozdrawiam