Bez kategorii

TOP 5 książkowe Adasia

Co jakiś czas ulubione książki się zmieniają. Długi czas królował Bolek i Lolek a teraz tematyka zupełnie zmieniona. Zwierzęta, przyroda, natura. Tym od zawsze Adaś się interesuje, a ostatnio stał się pod tym względem monotonny. Bo ileż można czytać o zwierzętach i przyrodzie! A można dużo i długo!

Okazuje się że książki na temat przyrody, o zwierzętach mają specjalne miejsce w serduchu mojego dziecka. Od zawsze lubi podglądać przyrodę więc i książek kilka ma z tematyki. Obecnie trwa u niego szał na te książki więc nic dziwnego, że dziś właśnie taka tematyka.
“Świat zwierząt” W. Olesiejuk
300 stronicowa książka o zwierzętach ze zdjęciami! Prawdziwe zdjęcia zwierząt w ich naturalnych środowiskach. Takie rozwiązanie daje dziecku ( i dorosłemu również) prawdziwy obraz zwierząt.  Do tego najważniejsze informacje o każdym z nich. Gdzie żyje, jak się rozmnaża, najważniejsze cechy.

Spis treści podzielony jest na miejsca występowania zwierząt np w lasach tropikalnych, w morzach i na wybrzeżu, na sawannie.

Na każde zwierzę przypadają 2 strony książki, czyli blisko opisanych jest 140 różnych zwierząt. Wszystko ładnie wydane, zwierzęta z całego świata i obszerna.

Wyszła ona z Wydawnictwa Olesiejuk. Cena sugerowana 24,99 zł. Obecnie okładka jest trochę inna.

Polecam. Mnie ona również się podoba.

Kolejna pozycja to nie tyle co książka co magazyn. NG Odkrywca. 

Świetnie wydane, ciekawe, z artykułami w języku angielskim. W każdym magazynie znajduje się artykuł z zakresu historii, przyrody, polskiego, okraszone pięknymi zdjęciami. Jest on przedstawiony w takiej formie że aż się chce go czytać! Ponadto można ściągnąć go na tablet za darmo. A także proponują zadania do wykonania i serię dla nauczycieli.

Uwielbiam! Prenumerata składa się z 8 numerów – miesięczników. Od października do czerwca, z tym, że numer styczeń i luty jest połączony razem. Cena prenumeraty to 40 zł. Przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym.

Kilka dni temu opisywałam ją w osobnym poście, ale do tej pory Adaś wspomina Precla vel Korka. Śmieszna zabawna historia przyjaźni między owieczką i wilczkiem. Ubaw po pachy! Do tego fajna grafika i czyta się lekko i szybko. Czasem aż za szybko. Więcej przeczytacie o niej tu – “Przygód kilka owcy i wilka
Cena regularna to 24,90 zł, a autorką jest Katarzyna Michalec.

Seria liczy  64 książki. W naszej kolekcji jest połowa. Są to książeczki opisywane z perspektywy bohatera książki. Każda z nich poświęcona jest innemu tematowi. Ładne ilustracje, historyjki i najważniejsze informacje o danym zagadnieniu. 
Gdzie żyje, co robi, jak się rozmnaża, jakie są dane gatunki ptaka/drzewa, jakie ma zagrożenia. Jest to prenumerata. Co miesiąc przychodzą 2 książki i figurki zwierząt lub elementów drzew itp. Cena za jedną paczkę wynosi 39,98 zł. Za wysyłkę nie ponosimy opłat.
O nich również pisałam w “Przyrodzie pod lupą“.

Ostatnią książką w tym zestawieniu jest “Las” W. Olesiejuk

To również jedna książka z serii. Mamy prawie całą kolekcję – brakuje tylko 3 pozycji. Seria nazywa się “Odkrywanie świata”. Tematyka jest bardzo różna – Dinozaury, Egipt, Starożytność, Las i inne.

Obecnie zaczytujemy się w książce “Las” – czyli jakie są rodzaje lasów, gdzie jakie występują, jak powstał las, jak się rozmnaża, jakie zwierzęta w nim żyją, jakie ma zagrożenia itp.

Co wieczór czytamy kilka stron, po czym młodzież zasypia. Przy okazji sam czyta niektóre wyrazy czy frazy i uwielbia oglądać ilustracje, które są bardzo ładne. Wszystko zamknięte na 120 stronach książki. My mamy w miękkich okładkach, ale są również w twardych.

Cena za 1 książkę wynosi około 9-10 zł, ale kupiłam w Arosie po nie całe 7 zł za sztukę.

A Wy możecie polecić inne przyrodnicze książki? Jakie są Wasze ulubione? 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Podlinkowałam również NG, klikaj, na prawdę warto

  • Bardzo fajne zestawienie, mój 6-latek byłby zachwycony magazynem NG muszę się rozejrzeć za prenumeratą!