Bez kategorii

Zęboszczotki czyli jaka szczotka do Ciebie pasuje

Zastanawialiście się kiedyś jaką powinniście mieć szczoteczkę do zębów? I tu wcale nie chodzi o miękkie czy twarde włosie. A chodzi mianowicie o sam kształt i włosie zęboszczotki. Wybór niełatwy więc poznajcie wszystkie rodzaje. Ostrzegam, możecie pękać ze śmiechu!

Zawsze jestem pełna podziwu dla książek, które nie są tylko zwykłymi książkami o przygodach jakiegoś zwierzaka czy młodego czytelnika, ale własnie da takich jak ta. Gdzie autor musiał nieźle się na główkować by stworzyć taką pozycję.
Książka ta jest nietypowa, bo o szczoteczkach do zębów. Czy zwykła szczoteczka może zainspirować do napisania, stworzenia książki dla dzieci? Okazuje się że jest świetnym narzędziem do tego. Kto by pomyślał, że szczoteczka dla krokodyla, bliźniaków czy wędkarza może mieć taka ciekawą formę!

Bierzemy książkę do ręki, otwieramy i już buzia sama się śmieje. Specjalna szczotka dla kobiety i mężczyzny! Ho ho, robi się ciekawie! Dobra… Kolejna strona, kolejne szczotki. A macie w domu zapominalskich? Ha! I dla nich jest również szczotka. Całe mnóstwo szczotek dla różnych ludzi i zwierząt. Każda świetna, zabawna i  zmuszająca do uśmiechu,a nawet gromkiego śmiechu.

Gdy doszliśmy do zęboszczotki dla wędkarza… od razu pomyśleliśmy o Tacie! Tak! To dla niego! Ale chwila… My również uwielbiamy łapać ryby! To nasza rodzinna szczotka będzie, tylko obawiam się o zapach z buzi po myciu taką szczotką!

Nawet szczoteczki dla królików naszych się znalazły.

Ubaw po pachy, brzuch od śmiechu boli i za każdym razem jest tak samo. Świetna aktywizująca książka dla dzieci w różnym wieku. A nawet i dorosłych. Autor ma super wyobraźnię, wymyślalając taką książkę.

Zawsze podziwiam takich ludzi. Stworzenie książki, która będzie uczyć, bawić, rozśmieszać nie jest łatwe. Więc jeśli szukacie ciekawej pozycji nie koniecznie z dużą ilością tekstu polecam Zęboszczotki!

Wydawnictwo Babaryba ma w swojej ofercie jeszcze więcej świetnych książek które “zmuszają” dzieci i dorosłych do wspólnego spędzania czasu, rozbudzania wyobraźni i by pokochały książki!

Twarda oprawa, prostokątny kształt, dobrej jakości strony nie dadzą się tak łatwo zniszczyć nawet małym rączkom. Polecam!

Cena 29,90 zł
Autor: Pittau & Gervais
Wydawnictwo Babaryba

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Jasne, dam znać. 🙂
  Współczuję kuzynce, w Zabrzu jest ciężej.

 • A kuzynka w Zabrzu jest. Daj znać czy prezent się spodobał.

 • We Wrocławiu 😉 Mam nadzieję, że jej się spodoba. Będzie śmiesznie, a za kilka lat dzięki niej będzie mogła swoje dzieci zachęcać do mycia ząbków.

 • Mam też kuzynkę na stomatologii. Gdzie siostra studiuje? A prezent będzie bardzo oryginalny! 😀

 • Kupię siostrze, która studiuje stomatologię. To będzie świetny prezent! 😀

 • Świetny pomysł. Niby banalne, a pokazuje, że z niczego można uczynić prawdziwe coś!

 • Rozwija wyobraźnię, daje możliwość pogadanki o myciu ząbków i tworzenia swoich własnych wymyślnych szczoteczek.

 • Olga Sz

  Ale czego ta książka uczy?

 • Uśmiałam się przy ilustracjach – bardzo fajne. Zapisuję do listy książek do kupienia 🙂

 • O tak. Świetna z nią zabawa

 • Ciekawa pozycja. Pewnie mieliście spory ubaw przy przeglądaniu.Można potem z dzieckiem bawić się w wymyślanie zęboszczotek dla innych osób 🙂

 • Ciekawa pozycja 😉 Muszę się za nią rozejrzeć 😉