Bez kategorii

Zwierzęta na żywo czyli fauna Polski w kamerze

Obserwowanie przyrody to fascynująca przygoda! Ta blisko nas, ale również ta odległa. No tak. Jeśli jest daleko,to jak możecie ją podglądać? Jest w sieci kilka stron, które oferują właśnie takie rozwiązania! Dzięki ukrytym kamerkom mamy możliwość podglądania co robią na przykład foki!

Jakiś czas temu na naszej fan stronie na Facebooku fanka podpowiedziała stronę gdzie można oglądać foki na Helu. Gdy oglądałam to po raz pierwszy akurat było krótko po porodzie i miała małą foczkę! Maleństwo takie bezradne jeszcze. Rozczulający widok.

Można podglądać co się dziej u fok na żywo na stronie Śledź foki.  Wrażenia niesamowite.

Ale to nie wszystko. Mają również ofertę dla nauczycieli, więc jeśli macie okazję warto zajrzeć do zakładki Edukacja i przekonać się co proponują. 
A kupując foce śledzia wspierasz polskich rybaków i foczki.

Kolejna strona, które oferuje podglądanie dzikiej przyrody to Bieszczady. A dokładnie strona strona Kamery Bieszczady.  Tu mają pole do popisu! Zamontowanych jest kilkanaście kamer gdzie oglądać można bociany, stok saneczkowy i inne.
Prawdziwą atrakcją są jednak filmy na stronie Pana Mariusza Nędzińskiego i zdjęcia u Pana Grzegorza Leśniewskiego. Piękne! Zobaczcie sami! Prowadzą również Fan Page Dzień Dobry Bieszczady, gdzie zamieszczają swoje zdjęcia i filmy. 
Źródło: Dzień Dobry Bieszczady
A jeśli jeszcze Wam mało to mam jeszcze jedną stronę, na której pooglądacie życie żubrów! Transmisję na żywo obejrzycie na stronie Lasy.gov.pl. A oto przedsmak tego co Was czeka.


Przeszukiwałam jeszcze czeluści internetu i znalazłam stronę Paśnik dla zwierząt live. Możecie pooglądać. Z pewnością znajdzie się jeszcze wiele stron tego typu. A może macie swoje ulubione?
Szczegóły zabawy przyrodą znajdziecie w poście!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Kurcze nie trafiłam na żadnego zwierza na kamerce muszę jeszcze później zajrzeć.
  Namówiłaś mnie na dobry uczynek – kupię foce śledzia 🙂

 • Nie podgladałam jeszcze zwierząt w internecie. Muszę zajrzeć córka będzie szczęśliwa ponieważ uwielbia zwierzaki 😉

 • Xeibos

  Świetny blog. Zapraszam do odwiedzenia mojej strony http://www.xeibos.pl

 • Żubeeery :)!
  Pamiętaj, jak byłam mała i rodzice zimą wzięli mnie i brata na szukanie żubrów. Jezus.. najgorsze kilka godzin mojego życia. Znaleźliśmy JEDEN ślad żubra, a prawie odmroziliśmy sobie nogi :p Za to spotkaliśmy dzika, też coś ;)!

  W smaku ich mięso jest niedobre strasznie :p

 • O to masz wyzwanie!

 • Parentingowy_Com

  w związku z zainteresowaniami synka wciąż poszukuję nowych akwariów w świecie; w grę wchodzą tylko duże ryby więc sprawa utrudniona 😉