Wpisy gościnne

EdukoMania, czyli świat w kolorach w Gościnnej Sobocie

Współcześnie często krytykuje się nadmierną obecność dzieci w środowisku medialnym oraz w środkach masowego przekazu, ale jednocześnie niewiele się robi, aby uzdrowić tą sytuację. W wolnych chwilach pozwalamy naszym małym pociechą korzystać z technicznych dobrodziejstw XXI w., a oprócz tego chętnie kupujemy prezenty takie jak: tablet, laptop, gry komputerowe itp. Zapominamy o tym jak ważnym etapem w rozwoju dziecka jest sztuka, muzyka, praca twórcza i artystyczna.

Dostrzegając pewne braki w tej dziedzinie oraz mając świadomość i przekonanie, że każdy człowiek bez względu na wiek, inteligencję czy status społeczny, jest uzdolniony plastycznie postanowiłam stworzyć miejsce, które da szansę na rozwój, nie tylko tym wybitnie zdolnym plastykom ale i tym którzy jeszcze nie wiedzą, że też należą do tej grupy. Miejsce, które stawiać będzie na rozwój nie tylko teoretyczny ale i praktyczny.

Pewnego dnia połączyłam więc wiedzę z doświadczeniem dodałam do tego odrobinę zainteresowania i tak oto powstała Akademia Edukacyjno-Animacyjna jako miejsce, w którym pasja, nauka i zabawa zawsze łącza się w jedno. EdukoMania powstała z pasji nauczania, tworzenia i współdziałania w grupie. U podstaw działania firmy jest misja, polegająca na edukacji poprzez tajemnicę, która wyzwolić ma w uczniach zachwyt nad treściami teoretycznymi przedstawionymi w inny nietuzinkowy sposób. Pasja zaś połączona z zachwytem, ciekawością, oryginalnością i niebanalnością prowadzić ma po prostu do prawdziwej nauki.

W ofercie Akademii zgodnie z misją firmy pojawiły się warsztat edukacyjno-żywieniowe, artystyczne, okolicznościowe. Każde spotkanie łączy w sobie: teorię, praktykę, doświadczeni, zagadkę i tajemnicę. Bardzo często prowadzimy też animację, która nie tylko rozwesela, (czego bardzo nam współcześnie potrzeb), ale i wyzwala wiele pozytywnych emocji, rozwija wyobraźnię oraz pomaga pokonać nieśmiałość i własne lęki.
Wszystkie warsztaty prowadzone przez naszą Akademię są dostosowane do wieku i możliwość klientów, ale jestem głęboko przekonana, że nawet małe rączki mogą stworzyć wielkie rzeczy, dlatego w trakcie warsztatów artystycznych zapewniamy naszym wykonawcą szereg produktów plastycznych, by sami mogli stworzyć swoje dzieło „od podszewki”, nie narzucamy gotowych rozwiązań i nie wykonujemy prac szablonowo. W każdym z nas drzemie przecież cząstka artysty, a naszym zadaniem w trakcie warsztatów jest wydobycie tych zdolności. Wiem, że dzięki takiej pracy uczestnicy mają możliwość zwiększyć poczucie własnej wartości. 
W trakcie warsztatów żywieniowych porywamy dzieci do magicznego świata herbaty, soków owocowo-warzywnych lub w obłoki waty cukrowej. Skomplikowanych etapów produkcji czekolady najlepiej uczyć się kosztując ziarna kakaowca lub degustując jej smaki przy fontannie czekoladowej. W trakcie spotkania pytamy dzieci czy warto pić herbatę, czy czekolada faktycznie jest zdrowa i co dzieje się z ziarenkiem kukurydzy? Ale zanim wspólnie odpowiemy na te pytania i posłuchamy co piszą o tym w książkach, mamy jeszcze czas na doświadczenie i zasmakowanie, a to zupełnie zmienia postać rzeczy…

Trzecią grupę warsztatów stanowią zajęcia okolicznościowe „Z serca dla serca”, jedne z najpiękniejszych, w których poprzez pracę twórczą wyrażamy nasze uczucia. Czasem ciężko wypowiedzieć nam pewne słowa, zawsze więc można przelać jej na papier i wymalować wdzięczność poprzez sztukę.
W swojej pracy nie boimy się wyzwań i nie pracujemy według określonych schematów. Każde zajęcia są inne i wyjątkowe, podobnie jak grupa naszych klientów, która zaczyna się od odkrywczego malucha, chętnie poświęcamy czas wymagającym i dociekliwym uczniom oraz doświadczonym seniorom, bo przecież uczymy się całe życie. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony na FB i przejrzenia fotorelacji z naszych warsztatów.

Serdecznie
dziękuję Pani Ilonie za publikację o naszej Akademii, jest to dla
nas duże wyróżnienie, ponieważ w swojej pracy stawimy na własną
kreatywność, dlatego jest nam tym bardziej miło, że Kreatywnym
Okiem zachciało o nas napisać.
Anna
Stasica

Założycielem i pomysłodawcą Akademii Edukacyjno-Animacyjnej, jest Anna Stasica z wykształcenia pedagog, pracownik socjalny i ologofrenopedagog. Łącząc wiedzę teoretyczną i doświadczenie zdobyte w pracy postanowiła stworzyć projekt, który umożliwi naukę i rozwój poprzez doświadczanie oraz pracę twórczą. Tworząc profil swojej działalności zadbała również o wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z obszarów wiejskich, dlatego stworzyła firmę mobilną dojeżdżającą do klientów w najróżniejsze zakątki świata. Ciekawą informacją jest fakt, że twórcą nazwy EdukoMania, jest pięcioletni Marcel siostrzeniec właścicielki, który często poddaje pomysły i współtworzy pracę w firmie. W swojej ofercie EdukoMania posiada warsztaty:
– ARTYSTYCZNE „Sztuka puka”
– EDUKACYJNO-ŻYWIENIOWE „Smacznie, zdrowo, kolorowo”
– OKOLICZNOŚCIOWE „Z serca dla serca”
EdukoMania, prowadzi również animację podczas różnego rodzaju imprez dla dzieci. Organizuje urodziny, zabawy andrzejkowe i karnawałowe. Świat maluszków rozweselają żywe chodzące maskotki.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • AalillaA

    Brzmi calkiem niezle! Dzieciaki na pewno sie tam dobrze czuja 😉