Wpisy gościnne

Jak zrobić album scrapbookingowy cz 2? – Karo Deco

Witajcie po raz drugi!
Dzisiaj przejdziemy do drugiej części ‘Albumowego DIY‘. W poprzedniej części pokazałam Wam pomysł na album-pamiętnik dla dzieciaczka. Czy kogoś ten post zainspirował ? Jeśli tak, to dajcie znać Ilonie w komentarzach, ja osobiście jestem bardzo ciekawa 🙂
A teraz przejdźmy już do dzisiejszej części. Dzisiaj pokażę jak zrobić album na zdjęcia z wakacji. Oczywiście możecie taki album przygotować na zdjęcia z urodzin, ze świąt czy innych okazji.
1. Potrzebujemy takich rzeczy jak: 

-kolorowe papiery, bloki, kartki, możemy wykorzystać nawet mapę, cokolwiek co ma w miarę sztywne kartki, mniej więcej takie jakie jak blok techniczny. 
-wszelakiego ozdobne naklejki, literki naklejane etc.
-kółka do spinania, potrzebne nam są do spięcia albumu. Może jednak wykorzystać do tego wstążkę, sznurek lub co Wam przyjdzie do głowy. 
-oczywiście zdjęcia.
-dwa kawałki tektury w wymiarach jakich będziemy chcieli mieć album. Ja mam 15×15 cm. 4 arkusze papieru w takim samym wymiarze ( po dwa arkusze takie same- jeden wzór damy na zewnątrz okładki, a drugi wzór do wewnątrz);
taśmę klejącą, dziurkacz biurowy, klej, nożyczki oraz rzeczy takie jak ołówek, linijkę, nożyk.
2. Oklejamy tekturę taśmą/kleimy klejem, a następnie przyklejamy arkusze papieru z obu stron. 
Na zdjęciu po prawej tak wygląda moja okładka. Zewnętrzna strona jest w krzyżyki, w środku wzór mapy świata.
3. Przygotowujemy sobie papiery do środka albumu, następnie łączymy z okładką, robimy dziurki dziurkaczem, spinamy kółkami i już podstawa albumu jest gotowa. 
4. Ozdabiamy okładkę napisami, zdjęciami czy innymi naklejkami. 
5. Ja do albumu wpięłam kartkę pocztową z Wrocławia, dodałam torebkę śniadaniową na bilety. 
6. Teraz czas na wklejanie zdjęć, dodawanie wpisów i dalsze zdobienie kart 🙂 
Bardzo Wam dziękuję za uwagę, jeszcze raz Ilonie za zaproszenie. Było mi niezmiernie miło, że mogłam choć trochę Was porwać w świat scrapbookingu. Wierzę, że zainspiruję Was do tworzenia własnych albumów. Oprócz niesamowitej pamiątki na lata będą dużą ciekawostką dla znajomych i rodziny. 😉 
Karo 

BLOG – KaroDeco
SKLEP – Da Wanda

(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • KaroDeco

    Powinny być, ewentualnie w sklepach scrapbookingowych będą w większości. 🙂 Swego czasu nawet, któraś sieciówka zawieszała metki na takich kółkach 😉

  • kitty green

    Piekne…dziekuję za odkrycie kilku tajemnic…a gdzie można kupić takie kółeczka do spinania /pewnie przez internet?!/ w papierniczym tez coś takiego dostane?