Bez kategorii

Dekoracyjne świeczniki z gipsu

świecznik z gipsu

Każdy pokój potrzebuje dekoracji by wyglądać przytulnie i miło. Takim dodatkiem mogą mi mini-świeczniki zrobione z gipsu. W środku mała świeczka zapachowa i nastrój zupełnie inny. Wykonanie jest banalnie proste!

Wystarczy gips szpachlowy, trochę wody i silikonowe foremki do babeczek. No i świeczka zapachowa!
Gips rozrobiłam z wodą, tak by był bardzo gęsty. Do każdej foremki nakładałam masy gipsowej do połowy foremki. Następnie wzięłam świeczkę i wcisnęłam w masę aż góra świeczki zrównała się z masą. Wilgotnym palcem wyrównałam brzegi i odstawiłam od wyschnięcia. 
Po wyschnięciu wyjęłam świeczniki a foremek, przetarłam ręcznikiem papierowym a następnie próbowałam wyjąć świeczki. Nie wyszło. Lepiej przed włożeniem świeczki do wosku, wyjąć z metalowej foremki świeczkę i samą foremkę wcisnąć w masę. A będziemy wymieniać tylko kolorowe i zapachowe wkłady. Formy pomalowałam na biało, a następnie od dołu przetarłam czerwoną farbą by pasowało do pokoju. Teraz krok po kroku w formie zdjęć jak powstały mini-świeczniki.

Podczas próby wyjęcia całych świeczek, gips popękał. Zostały mi 2 świeczki w całości, a oto one już po malowaniu.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Izabela Kornet

    Świetna sprawa! Będę sobie robić doniczki tym sposobem do nowego pokoju i na taras, ale właśnie nieco zwątpiłam. Pewnie doniczki będą kruszyć się już totalnie, bo to cieńsze. Popróbuję, ale te świeczki też będę miała na uwadze! 🙂

  • Gips może się pokruszyć. Ale jak spróbujesz daj znać.

  • Super! Też taki zrobiłam, bo zostało mi trochę gipsu :). Bardzo miły projekt. Patent na to, żeby gips się nie kruszył, to włożenie świeczki owiniętej np. w folię aluminiową. Potem łatwiej ja usunąć 🙂 Mam to nawet gdzieś na blogu.

  • a widziałam właśnie 🙂