Bez kategorii

Mimo wszystko – bajki terapeutyczne Fundacji Anny Dymnej

bajki terapeutyczne

Książki czytamy codziennie lub prawie codziennie. Lubimy zapach książek, ilustracje, lubimy je oglądać. A co z audiobookami? Czy warto na nie zwrócić uwagę? Dziś o bardzo ważnej płycie z bajkami i to nie byle jakim, bo terapeutycznymi.

Płytę którą posiadamy należy do edycji z 2014 r. Znajduje się na niej 5 różnych bajek, różnych autorek. Czyta je Jerzy Kryszak. 
Trwające od kilku do kilkunastu minut bajki słucha się z przyjemnością i zaciekawieniem. Pan Jerzy tak je czyta że aż chce się ich słuchać i słuchać. Dotyczą one takich problemów jakie spotykamy na co dzień. Czasem nie zdajemy sobie sprawy że dzieci mają również takie problemy i próbują je rozwiązywać na różne sposoby.

Na pewno znacie taką sytuację. 
Jesteś nowa/-y. A nowi koledzy nie chcą się kolegować z tobą. Nie chcą rozmawiać, unikają cię. Znane prawda? Nic miłego! Taka sytuacja spotkała bohaterkę pierwszej bajki – meduzę Matyldę.
Te stworzenia słyną z tego że parzą przy dotknięci i t o dotkliwie. Nowe koleżanki też to wiedzą i nie chcą się przyjaźnić z małą meduzą. Mama widzi że coś gryzie jej dziecko i tłumaczy. Matylda się nie poddaje i próbuje znów zaprzyjaźnić się z rybkami. Nic nie daje! 
Sytuacja się zmienia gdy rybkom grozi niebezpieczeństwo. Czy przekonają się jednak do małej meduzy i dadzą jej szansę?
Inną historię, którą chciałam Wam przybliżyć jest daltonizm. Dla osób rozróżniających ogrom kolorów, wydaje się dziwne że ktoś ich nie rozróżnia. No bo jak?! Niebieskie niebo, trawa zielona. Jednak są ludzie, którzy nie rozróżniają kolorów, a mimo to mogą tworzyć piękne rzeczy. Taka sytuacja spotkała Wojtka. Chłopcu dokuczali w szkole koledzy, wyśmiewali go.  Nikt nie go  nie rozumiał. Aż pewnego razu jego kolega zobaczył obrazy Wojtka na targu staroci. Nie były na sprzedaż, a przy okazji dowiedzieli się że chłopca czeka nie lada wyzwanie. Miał on namalować sen burmistrza. A jaka miała być nagroda? Czy Wojtek zyska w oczach kolegów?
Problemy, które mogą nas dotknąć lub naszych bliskich. Szczególnie narażone są dzieci na przykre skutki problemów. Jednak ten audiobook jest piękny, wyjątkowy. Pokazuje że mimo wszystkich przeciwności nie warto się poddawać, warto walczyć o swoje cele i marzenia.
Tak  łatwo się poddajemy, dajemy się pokonać, nie walcząc o swoje dobro, o przyjaźń i zdrowie. Bajki w bardzo ciekawy i fajny sposób pokazują że można to zmienić! Mimo wszystko. 
Poza tymże bajki są piękne i poruszają ważne tematy możecie wspomóc Fundację Anny Dymnej kupując tę płytę.

Kupując krążek CD wspierasz podopiecznych fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.
Fundacja pomaga osobom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną. Też możesz dołączyć do grona osób, które udzielają się charytatywnie. Razem możemy osiągnąć więcej. Możemy sprawić, że życie podopiecznych fundacji Anny Dymnej nabierze jeszcze pełniejszych barw. Decydując się na zakup audiobooka masz szansę uszczęśliwić więcej niż jedną osobę.


Jeśli nie jesteście przekonani, możecie posłuchać fragmentu bajki na stronie Bajek Terapeutycznych. Gorąco polecam! Cena za płytę wynosi 19,90 zł, a jeśli chcecie dodatkowo mieć autograf Jerzego Kryszaka, również jest taka możliwość, ale cena płyty wynosi wtedy 35 zł.  
Nie ma na co czekać, trzeba zamawiać i słuchać. Nie ważne czy w dzień czy w nocy.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Widzę że rzeczywiście bardzo uczące 🙂

  • AgaMamaDusi

    Moja Duśka lubi ogólnie audiobooki choć czasem mam wrażenie, że średnio uważnie słucha co tam sobie Ktoś gada ;). Ten jednak wydaje mi się naprawde wart uwagi 🙂