Bez kategorii

Kwadratowe koło – kreatywny projekt blogowy!

Czy koło może być kwadratowe? Co je łączy? Czy może wyjść z tego coś fajnego? Czyli iście kreatywny, wesoły, ciekawy, zabawny wakacyjny projekt! 4 blogerki, 4 tygodnie i mnóstwo zabawy!
kwadratowe koło

Dlaczego “Kwadratowe koło”?

Grałam z Adasiem w karty i w pewnym momencie padło hasło “fortuna kołem się toczy”. Koło, fortuna… Koło, koło… Jakie może być koło… Jakiś nowy kreatywny projekt by się przydał. Hmm. Wiem! Kwadratowe koło! 4 boki = 4 uczestniczki, 4 tygodnie. A koło? Na okrągło mamy mnóstwo pomysłów!
Kto bierze udział?
Ilona czyli ja, autorka tego bloga. 

Na co dzień mama i żona. Blog to takie drugie dziecko. Mieszkam na wsi i wdycham świat. Dzieci są motywacją do dalszych działań, dlatego jest to miejsce. By dzielić się swoimi pomysłami a także być inspiracją dla innych.

Ewelina, autorka bloga Kreatywnie w domu

Blog, w którym znajduje się wiele ciekawych inspiracji dla dzieci i nie tylko. Znajduje się w nim również wiele pomysłów na naukę i zabawę z dziećmi – twórcze, kreatywne, łatwe w wykonaniu i przyjemne.

Asia z bloga Zakręcony Belfer

Zakręcony belfer to blog stworzony z pasji do nauczania. Jest miejscem, w którym spisuję pomysły na zajęcia, notuję spostrzeżenia dotyczące nie tylko szkolnej rzeczywistości, dzielę się przepisami na udane spędzenie czasu z własnymi dzieci. Czytając dowiecie się, jak pracować i nie zwariować (z nudów). Zapraszam do mojego świata.

Kinga z Pracownia Bajkowo

Mam na imię Kinga, z wykształcenia jestem architektem krajobrazu, z pasji ilustratorem i twórcą kreatywnym. Prywatnie mama Emilki. Tworzę bloga rysunkowego i włóczę się w poszukiwaniu inspiracji. 

Emotikon smile

Na czym polega projekt i ile trwa?


Projekt polega na wykonywaniu twórczych zabaw z dziećmi, a następnie opisaniu ich na swoim blogu. Trwa on 4 tygodnie, po jednym wpisie na jeden tydzień sierpnia. W każdym wpisie znajdą się linki do pozostałych uczestniczek oraz logo projektu.

Celem jest pokazanie że w lato można też coś fajnego zmajstrować i świetnie się bawić!Jakie jest zadanie?

Przez 4 tygodnie będziemy rozbijać KOŁO.

6 sierpnia publikujemy wpis kreatywny na temat wariacji na literkę K. Wszystko zależy od wyobraźni uczestniczek i dzieci. Nie będzie tu książek, recenzji, testów, a czysta praca twórcza.

13 sierpnia literka O. Ciekawe co wymyślą! Ja już mam pewien pomysł…

20 sierpnia należy do litery Ł. Popłyniemy z naszą fantazją.

27 sierpnia, ostatni tydzień i druga literka O. I wyszło nam KOŁO!

Mam nadzieję że projekt będzie udany i przysporzy Wam wielu ciekawych inspiracji.

Wypatrujcie nowych wpisów!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • jestem ciekawa co wymyślicie!
  a na blogu widzę znowu zmiany – podoba mi się nowy układ i zdjęcie, ale najbardziej, że oko wróciło 🙂
  według mnie jest estetycznie i chyba bardziej czytelnie – gratulacje!

 • Powiem Ci że mi też go brakowało. Tęskniłam za nim! I dziękuję Aga :*

 • Rewelacyjny projekt 😉 Dobry plan – czekamy na jego realizację 🙂

 • Ja również 😀

 • to już jutro 😀 lalala

 • AgaMamaDusi

  Z ciekawością będę śledzić kolejne wpisy projektowe 😉