Bez kategorii

Longin.Tu byłem czyli Marcin Prokop znów w akcji!

longinTo już druga książka, która wyszła spod pióra Marcina Prokopa. W poprzedniej zawarł swoje wspomnienia z PRL-u opisując swoje dzieciństwo, przyjaciół i troski podczas mieszkania w Warszawie. Teraz przyszła pora na wakacje! A że niezłym ancymonkiem był Marcin książka gwarantuje ciekawe przygody i swojski klimat.

Co roku rodzina Marcina jeździła nad morze, jednak te lato miało być inne. Urlop mieli spędzić w Paryżu u rodziny! Brachol w ryk bo chciał nad morze, a Marcin po otrzymaniu scyzoryka miał pomysł jak zaznaczyć w wielkim mieście swoją obecność.

Już sama droga wykańcza Tatę. Jęczący młodszy syn nie dodawał otuchy. Gdy w końcu dotarli na miejsce wuj miał dla niech zaplanowane atrakcje, które Marcin urozmaicał po swojemu. W końcu musiał zaznaczyć swoją obecność w Paryżu. 
Chcąc pomóc rodzicom wpada na pomysł by zahartować Brachola. W końcu wujostwo hartuje Karolka, więc on pomoże zdobyć odporność bratu. Tylko dziwnym trafem wszystko kończy się źle. Ciekawe dlaczego? 😉
Kolejną atrakcją były Mazury. Jako że wypad Marcina z wujem nie wchodził w grę więc zmuszona była babcia pojechać z chłopakami. Zapowiadała się nuda, ale z nimi to niemożliwe. Specjalne kulki witaminowe dla łabędzi szły jak woda! Jednak co dobre szybko się kończy. A co takiego zrobili że babcia uznała ich za grzecznych i porządnych?

Oni to potrafią!
Ale to nie koniec wakacji! Co to to nie! W tajemnicy przed Bracholem Longin wyjeżdża na kolonie nad morze. Wojskowa musztra, pomoc w kuchni i za co Marcin siedział w izolatce? Wszystkim dostarczył emocji, a opiekunowi, który sięgał mu do pasa już szczególnie. Ale co to by były za wakacje bez pierwszej miłości… Czy Longinowi uda się zbliżyć do Nataszy?
Pełna humoru, spisana w szczególny, oryginalny sposób. Obie części łączą się w całość tworząc niezłą historię do pośmiania. Książka pisana jest z perspektywy nastolatka, którym był Marcin Prokop w latach 80 tych. Ta historia jest przeznaczona dla dzieci, ale ja również miałam ubaw czytając o przygodach Longina. A szczerze mówiąc ciekawa jestem czy będzie 3 część! 
Książka miała premierę 12 sierpnia 2015 r
Możecie ją kupić w Wydawnictwie Znak o tu – Longin. Tu byłem. Cena regularna to 29,90 zł jednak na pewno uda się Wam ją kupić w promocji w niżej cenie.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.