Bez kategorii

O jak odcisk palca! – Kwadratowe Koło #2

drzewo odciski palców

Kwadratowe Koło i literka “O”. Drugi tydzień zabawy. Ostatnim razem było Koło Fortuny, tym razem odciski. Oczywiście nie takie na stopach! Oj zgrywuski 😀 Wiadomo że odciski palców, co nie? Kilka chwil przygotowań i zabawa trwa!

Poszperałam w sieci i zobaczyłam cudne obrazki z odcisków palców. Adaś do malowania palcami nie chętnie podchodzi, ale odciski to co innego. Przygotowałam farby, miseczkę z wodą, ręcznik papierowy i zaczynamy. 
Kilka kartek złożyłam na pół, by otrzymać mini-książeczkę. Jak książka to i Okładka. Palce maczamy w farbie i następnie odciskamy na kartce. 

Odłożyliśmy by wyschło i zabraliśmy się za kolejną stronę. Padło na zwierzęta. I kolejny raz maczamy paluszki w farbie i odciskamy. 

Domyślacie się co to za zwierzaczki będą? Na razie same odciski, a potem… To za chwilę. Kolejna strona została zdominowana przez kosmitów! Duże i małe kosmiciątka! Ratuj się kto może!
Kolejna strona należy do ludzików. Tym razem odwrotna kolejność, najpierw Adaś narysował szczegóły, a dopiero potem odciskał paluszki.
odcisk palca, zabawa,
odcisk palca

Rety rety! Czas odpocząć i się umyć. O! Opona! 

I pływamy w oponie. Znów na “O”, a w między czasie Odkrycie! W wodzie znaleźliśmy kawałki kości i różne patyki. A na koniec Opalanie było. 
A przy Opalaniu Obłoczki oglądaliśmy. Wszędzie Oooo!! Gdy wróciliśmy do domu skończyliśmy zwierzątka. Ołówkiem dorysowaliśmy szczegóły.
Takie O u nas zagościło. A co u dziewczyn? Wpadajcie zobaczyć!
kwadratowe koło
kwadratowe koło

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Anna R.

    Odjazdowoooo….ileż tu "O", aż mi się w głowie zakręciłoooo 😉 Książeczka odciskowa rewelacja i oczywiście zasłużony odpoczynek. Super (y)

  • Daje Wam "O z plusem" za te pooOOoomysły. Szczególnie urzekła mnie kąpiel w oponie, w stawie. Jednak zasługujecie na"O z koroną i uśmiechem" 😉 Jednym słowem wzorowoooo…

  • super pomysl na zabawe 🙂 musimy sprobowac 🙂

  • AgaMamaDusi

    Opona… wow… kiedyś to się tak pływało… albo huśtało na takiej…
    A co do paluszkowych odcisków to najbardziej podobają mi się zwierzątka i ludziki 😉