Bez kategorii

O jak Ogonek – gra literkowa – Kwadratowe Koło #4

Wakacje dobiegają końca, czas powtórzyć pisanie i czytanie. No cóż, wakacje leniwie spędzane tPorzeba co nie co przypomnieć sobie. W projekcie Kwadratowe Koło właśnie ostatnia literka występuje czyli “O” i świetnie się złożyło! Zagraliśmy sobie w “Ogonek”, czyli grę z pisaniem i czytaniem w roli głównej! Ciekawi?

Do zabawy potrzebna jest tylko kartka, długopis i 2 osoby. 
Zaczęliśmy grę od napisania słowa OGONEK. Zadaniem Adasia było napisanie wyrazu na taką literkę, na która kończy się wyraz zaproponowany przeze mnie. W tym wypadku była to literka “K”. Potem moja kolej i ja miałam napisać wyraz na literę “T”. Graliśmy tak długo aż skończyła się kartka. 
Wygrała ta osoba, która jako ostatnia napisała wyraz. w tym wypadku Adaś “walczył” by to jego wyraz zakończył zabawę. 
Początkowo nie bardzo chciał się bawić, ale im dłużej graliśmy tym bardziej się wciągał i wymyślał coraz dłuższe wyrazy. Nie zawsze zapisał poprawnie, ale liczą się chęci!

Zabawa przednia! Nawet po zakończeniu co widać po dzikim uśmiechu Adasia. Mam nadzieję że jeszcze nie raz pogramy sobie w ten sposób i nawet dłużej niż dziś. 
A Wy co myślicie o takiej zabawie? 
Przy takiej grze rozwijamy umiejętność pisania, czytania, spostrzegawczości i wyobraźnię. To tylko część zalet z tego typu zabaw. A co na “O” wymyśliły dziewczyny? 
Bardzo dziękuję Wam za udział! Było super!!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.