Bez kategorii

Zabawy logiczne dla ucznia – Kapitan Nauka

Rozwijanie logicznego myślenia jest ważne. Pomaga ono nam na co dzień, dzięki niemu rozwijamy różne dziedziny naszego rozumowania, wyciągamy odpowiednie wnioski. Jak można pomóc dziecku w rozwijaniu logicznego myślenia.Wszelkie gry matematyczne, zgadywanki, rebusy, układanki, ale również zadania związane z literkami i pisaniem! 

Kapitan Nauka ma coś dla Was a raczej dla Waszych dzieci. “Zabawy logiczne dla ucznia” to zestaw dla dzieci w wieku 6-7 lat. W środku znajdziecie zagadki obrazkowe dla dzieci, poradnik dla rodziców, gdzie również są zawarte ćwiczenia, 15 kart suchościeralnych z zadaniami oraz flamaster.

Całość zapakowana w pudełko z rączką ze sznurka do noszenia. Tyle teorii, czas sprawdzić jak się prezentuje zestaw w środku i jak sobie radzi Adaś ( 7 lat). On od zawsze lubił zadania logiczne, więc z chęcią zasiadł do rozwiązywania zagadek i od razu ciach! 40 od razu. Co to dla niego! 
Prawda jest taka że ja przy nie których musiałam pomyśleć, a raczej powymyślać, natrudzić się, po czym Adaś ze swoją logika dziecięcą rozwiązał zadanie bez problemu. Czy tylko ja lubię sobie utrudniać? Żeby nie było tak słodko zdarzają się również zadania z którymi oboje mieliśmy problem, To są jednak wyjątki. 95 % z nich było dla Adasia łatwych lub średnio-trudnych. Mały format zagadek obrazkowych idealnie mieści się w rączce, a dodatkowo można go ze sobą zabrać na spacer czy w podróż autem. Dużo miejsca nie zajmuje, a w ciekawy sposób zajmie nasze dziecko.
Natomiast karty suchościeralne okazały się bardzo proste i w mig je zrobił. Podobnie było z ćwiczeniami z poradnika. Świetna zabawa, rozwijanie zdolności logicznych, spostrzegawczości i wspólny czas na pewno zaprocentują!

Podsumowując ten zestaw polecam dla tej grupy wiekowej a nawet z częścią zadań poradzą sobie dzieci w wieku powyżej 5 lat. Wiadomo, zależy od dziecka i jego umiejętności. 

Cena 34,90 zł. Kupicie na stronie Wydawnictwa Edgard

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Aneta Główczyk

  Mam taki zestaw dla 3latka – mnie (:P) się spodobały plansze do rysowania i zmazywania a mojemu dziecku plansze z zagadkami, które myślałam że "jeszcze nie teraz". Powiem Wam, że bardzo pozytywnie się zaskoczyłam – także na początku trochę sceptycznie, ale finalnie pozytywnie podchodzę do zestawu 🙂

 • Aga Kępa

  Logiczne myślenie bardzo się przydaje kiedy trzeba odpowiedzieć dziecku na różne łatwe i trudne pytania na które nie zawsze wiemy jak odpowiedzieć. Czasami trzeba się nieźle nagłowić aby wytłumaczyć 3-latkowi np. dlaczego nie mogę mu kupić wszystkiego czego chce, po co tata chodzi do pracy skoro pieniądze można wyjąć z bankomatu i czym w ogóle różni się mama od taty i dlaczego nie ma tego co tata, on i braciszek itp 🙂
  Pytań jest dużo każdego dnia i logiczne myślenie jest wtedy bardzo potrzebne.
  Aga Kępa
  https://www.facebook.com/aga.kepa

 • Kmiecik Elżbieta

  Logiczne myślenie przydaje się zwłaszcza w okolicy 10 gdy wypłata na konto wplywa i trzeba nie lada geniuszu,żeby oplacić rachunki,kupić jedzenie i do następnej wypłaty jakoś przetrwać.Gdy w domu są dzieci to dopiero trzeba się nagłowić,żeby starczyło na zabawkę i nowe kapcie i wycieczkę z przedszkola.

 • ela dynak

  Według mnie logiczne myślenie bardzo przydaje się w pracy zwłaszcza gdy człowiek ma do obsługi komputer orz skaner do robienia cen czy zamówień i wszystko robi się w biegu i pod presją o dzwoniących telefonach nie wspominam nawet.Bez logicznego myślenia zginęłabym w przedbiegach jak amen w pacierzu.

 • Tymon Lejczak

  Tymon Lejczak Logiczne myślenie przydaje się za kierownicą,gdy trzeba jechać gdzieś daleko a tam po drodze czekają korki,objazdy,remonty i co tam jeszcze chcecie.W takiej sytuacji bezl ogicznego myślenia ani rusz…

 • No no Pan Bogdan robi furorę!

 • EdukoMania

  To my na ten czas użyczymy mu swoje strony. Trzeba wspierać nie częstą aktywność ojców i to ogromne zaangażowanie:)

 • Ponieważ Pan Bogdan nie posiada Facebooka 🙂

 • EdukoMania

  Ale dlaczego Pan Bogdan nie ma żadnego udostępnienia??? Koniecznie trzeba nadrobić te zaległości:) Pozwoliłam sobie udostępnić tą cenną wiadomość na naszej stronie w EdukoManii. Niech wszyscy wiedzą co to znaczy logicznie myślący tata:)
  Wspólnie z Panią Marią dołączam się do pozdrowień dla żony, ale myślę, że cel jest tak szczytny, że każda małżonką wybaczyłaby porównanie do zrzędnej swatki:)

 • Jak ja się cieszę że ojcowie też zaglądają na moje Oczko! <3

 • maria

  O jak to dobrze wiedzieć co mężczyźni myślą o kobietach:) Pan Bogdan tak ładnie pozdrowił wszystkie mamy to my musimy pozdrowić żonę Pana Bogdana – bardzo logicznie myślącego, bowiem pomysł i rymowanka na pewno zachwycą żonę.
  Super, pozdrawiam:)

 • Logicznie myśląc, logiczne myślenie przydaje się często, zawsze wtedy, kiedy może ocalić nas od biedy. Codziennie, przy planowaniu posiłków, aby wszystkim smakowało, było tanio i w miarę szybko. Codziennie gdy planuję swój dzień i muszę zmieścić w nim mnóstwo spraw. Gdy moje dzieci szaleją, a ja próbuję nie zwariować (wtedy staram się myśleć logicznie: mają przewagę liczebną, ale ja ważę więcej 😉 ). Na fb Aga Sidor – https://www.facebook.com/aga.kepa

 • Bogdan

  Siedzimy z Madzią i mózg się nam zieleni
  napiszę więc krótko bez zbędnych szczegółów,
  że logiczne myślenie często się przydaje
  gdy Pani Ilonka na swej stronie konkurs daje,
  rzuca nam wyzwanie bardzo pracochłonne
  gdzie połączyć trzeba logikę i fonię,
  żeby wszystko dobrze brzmiało no i jej się spodobało,
  by nagroda piękna i nieskromna przywędrowała prosto do
  Taty Bodgdana i jego córki Madziołka.

  To zgłoszenie wspólne me i Madzi, a teraz czas na krótką wypowiedź TATY 🙂

  Jestem facet prosty skromny nie mam weny do gadania i pomysłów do wykorzystania
  Szukam więc po całej sieci co dziś robią polskie dzieci
  Zerknę czasem co tam matki wrzucą na blogowe gadki
  one płynnie wyśmienicie piszą jak to znakomicie
  można dzieci wychowywać i ich wiedzę wykorzystywać
  Żona moja fajna babka jednak strasznie zrzędna swatka
  Ciągle męża swego gani by się córką dobrze zajął i ją edukował całą.
  Ja jak facet każdy wiecie głowa pusta jak kapusta chęci wielkie
  Jednak rezultaty raczej marne rozmiarowo cienkie.
  Morał z tego całkiem prosty gdybym wygrał zestaw kapitana
  żonką moja wnet przybiegłaby do mnie z samego rana i pochwaliła
  męża swego za kreatywność i iskrę pomyślunku logicznego.

  Chyba bardziej nie jestem w stanie podkreślić wykorzystania logicznego myślenia.

  Pozdrawiam wszystkie Mamy – Tata Bogdan i Madzia 🙂

 • Katarzyna Golińska
 • Katarzyna Golińska

  Logiczne myślenie przydaje się ..przez całe życie.Już dzieciaczki w przedszkolu zaczynają ćwiczyć logiczne myślenie.To rozwiązywanie problemów szkolnych i podejmowanie decyzji. Będąc rodzicem na co dzień przydaje mi się logika. Jakże to trudna umiejętność umieć przewidywać i dokonywać odpowiednich wyborów. Obserwatorami są nasze dzieci i to one od nas tego się uczą…

  A tak na wesoło przydaje się jak gram z córeczką w gry. Muszę uważać, żeby za często nie przegrywać..:))))Pozdrawiam….

 • No właśnie nie widzę. Od razu mam ramkę z Twoim zdjęciem. Puszczę z fp w takim razie z prywatnego profilu. Powinnaś widzieć u siebie 😉

 • pod banerem konkursowym są ikonki społecznościowe, widzisz je? Albo z Fan page możesz puścić dalej 🙂

 • Kiedy dziecko jęczy z nudów i dostaje garść kamieni i dwa patyki, by po chwili być strażakiem gaszącym pożar patykową gaśnicą. Gdy nie wiem, co zrobić na obiad a w lodówce oprócz światła jest pół słoika dżemu i jedno jajko. Gdy konto świeci pustkami a ja muszę(!) kupić setną książkę dla syna i kolejne spodnie (dla syna!), bo akurat przecenili o 3%. Gdy ponownie pada jedno z tych genialnych pytań, w stylu "W jaki sposób księżyc wisi na niebie?", "Co to jest tampon, mamusiu?" albo "Które palce są właściwe?". Gdy mąż (znowu!) pyta, na co wydałam tyle pieniędzy i co robiłam cały dzień. Hmm, bycie matką i żoną, to ciągłe kreatywne myślenie. W całym swoim życiu nie byłam taka kreatywna.

  Nie widzę "F" pod tym postem. Mogę udostępnić ten post z FB?

 • La Gre
 • Dopisz proszę link do swojego FB, gdzie udostępniłaś post

 • La Gre

  jak tylko nie śpię to się przydaje