Edukacja, Edukacja przedszkolna, Książki, Książki dla dzieci, Strefa dziecka

Zabawa i nauka z Mikołajkiem! – książeczki z zadaniami dla 5-6 latków

szkoła z mikołajkiem jest super

 Świat się kręci wokół logicznego myślenia, ale także wokół zabawy! Aby rozwijać myślenie potrzeba nam ciekawych, wartościowych pomocy. Adaś ostatnio zatracił się w książeczkach o Mikołajku. Zobaczcie jak wygląda to w praktyce.

W nasze ręce trafiły 2 książeczki dla dzieci w wieku 5-6 lat o przygodach Mikołajka. Adaś ma skończone już 7 i bez problemu poradził sobie z zadaniami. Nie brakło przy tym chichotów, śmiechów i myślenia. Tak się zajął rozwiązywaniem że jedną część robił za dnia, a drugą gdy już nastał wieczór. Przypomnieliśmy sobie co to samogłoski, spółgłoski, sylaby, trochę matematyki i super spędziliśmy wieczór!

szkoła z mikołajkiem jest super

szkoła z mikołajkiem jest super

szkoła z mikołajkiem jest super

szkoła z mikołajkiem jest super

szkoła z mikołajkiem jest super

szkoła z mikołajkiem jest super

 

Książeczki się różnią. Poniżej Adaś rozwiązuje “Lubię szkołę z Mikołajkiem!” A w środku 27 stron z zabawami. Każda strona to inne zadanie. Trochę rysowania, trochę dodawania i pisania.
Na zdjęciach powyżej rozwiązuje książeczkę ” Szkoła z Mikołajkiem jest super!”. Jest ona kolorowa, zawiera więcej zadań, ilustracje z książek o Mikołajku, inne zadania do rozwiązania.
Książeczki są fajne, estetyczne z ciekawymi zadaniami. Wspomagają rozwijać różne mała motorykę, zdolność liczenia, pisania, czytania, logicznego myślenia, spostrzegawczości.
Dla Adasia były wręcz za łatwe, ale za to nie zniechęcił się do rozwiązywania zadań. Są również dostępne dla dzieci w wieku 6-7 lat.
Jedna taka książeczka to koszt 14,90 zł, a kupić możecie w Wydawnictwie Znak – Szkoła z Mikołajkiem jest super! oraz Lubię Szkołę z Mikołajkiem! Patrzcie uważnie, bo często mają również promocje!
znak emotikon

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Fajne! Bardzo lubię serię z Mikołajkiem, choć nowsze pozycje chyba po cichu piszą dzieci autorów, żeby się sprzedawały (że niby znaleźli na strychu rękopisy, hi hi, stary numer). Z tym że z serią jest mały problem. Dzieci rozwiązują większość konfliktów za pomocą bicia się i uznawania to za świetną zabawę. No i jest mocny gender z podtekstem "dziewczyny są głupie" czyli "zajmowanie się domowymi obowiązkami i dziećmi jest głupie" czyli na pewno nie dla chłopców. Mam nadzieję, że w tych zeszytach ćwiczeń wzorowanych na serii nie ma tego typu rzeczy, tylko czysta matma. 🙂