Edukacja, Edukacja szkolna, Edukacja wczesnoszkolna, Książki, Rozwój dziecka, Strefa dziecka

Fantastyczne gry logiczne! Xplore Team

Fantastyczne gry logiczne! Xplore Team

Dzieci lubią czasem pogłówkować nad ciekawymi zadaniami, które wymagają od nich rozruszania szarych komórek. Zmusza ich do spostrzegawczości, rozwijania wyobraźni i radości z rozwiązywania kolejnych zadań. Czy “Fantastyczne gry logiczne” Xplore Team spełniły oczekiwania i są na prawdę fantastyczne?

Jest to zbiór 60 kart z zabawami logicznymi dla dzieci w wieku 6-7 lat. Zadania są tak skonstruowane że na prawdę trzeba pomyśleć by rozwiązać zagadkę. Poziom zadań jest bardzo zróżnicowany. Są zadania bardzo łatwe, ale również takie, z którymi mieliśmy nie lada problem!

Znajdziecie tu zadania matematyczne, a także coś z czytania i pisania, zadania na spostrzegawczość, a nawet na pracę z mapą. Rozwijają różne talenty dziecka.
Mimo że karty są cienkie są wykonane solidnie. Nie wielki format pozwala brać gry nawet na pobliskie wycieczki. Nie zajmują dużo miejsca i mogą być świetnym sposobem na dłuższą podróż autem czy pociągiem.

A jak wyglądają w praktyce? 

Adaś najbardziej lubi zadania matematyczne, a także na spostrzegawczość, gdzie musi znaleźć X różnic między obrazkami czy obrazek bez pary. Krzyżówki, rebusy również cieszą się większym zainteresowaniem niż zwykłe pisanie. Bo kto lubi pisać? 😉 Jednak forma nauki przez zabawę jest genialna. Pozwala rozwijać się dziecku, a także świetnie bawić. Mimo że część zadań jest trudniejsza i tymczasowo są one zbyt trudne dla mojego dziecka, to przyjdzie czas, że i one okażą się proste!

Podsumowując nasze zabawy muszę stwierdzić, że tytuł zagadek jest adekwatny do zadań w nim zawartych. Bardzo kolorowe, zróżnicowane, z różnych dziedzin zapewniają rozrywkę przez długi czas. Gdy rozwiąże się jedna zagadkę, od razu sięga się po kolejne! Strasznie wciąga!
Xplore Team to nie tylko zagadki dla 6-7 latków. Mają szeroką gamę różnych quizów również dla starszych dzieci. Zobaczcie koniecznie co oferują. Wejdźcie na stronę Xplore Team i poszukajcie czegoś dla siebie. Nam na pewno posłużą jeszcze długi czas.
Co ważne! Nie ma tutaj przemocy, agresywnych ilustracji, ale za to cała masa fantastycznych gier i zabaw!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.