Książki, Książki dla rodziców, Strefa Rodzica

Trening kreatywności. Jak pobudzić twórcze myślenie

Trening kreatywności. Jak pobudzić twórcze myślenie

Czym jest kreatywność i jak ją rozwijać? Czy ją się już ma od urodzenia czy można ją nabyć? Wszędzie słychać “kreatywne”, “kreatywność”, “ale jesteś kreatywny!”. Czy tylko aby na pewno wiemy co to jest  “kreatywność”, poza tym że jest teraz to pojęcie modne?

Wydawnictwo Samo Sedno, wydało książkę Agnieszki Bieli o właśnie takim tytule jak w tytule postu. Co znajdziecie w środku?

Pierwsza część poświęcona jest pojęciu kreatywności, czym jest, jakie są mity na jej temat i co znaczy “kreatywność”. A także dowiecie się jakie warunki sprzyjają twórczości.
Może się okazać że to wcale nie takie proste i jasne jak nam się wydaje na początku. Z każdą stroną miałam wrażenie że coraz mniej kreatywności mam na blogu. Jednak nie do dołowania jest ta książka, ale właśnie po to by móc się rozwijać!
Wiemy czym już jest słówko na “k”, więc jak je trenować by coraz bardziej i więcej tworzyć? Ważny jest trening. To dzięki niemu wiemy więcej,możemy więcej i więcej się uczymy. Podobnie jak w treningu sportowym. Więcej ćwiczymy, więcej możemy, szybciej biegamy, mamy wyćwiczone mięśnie, itp.
“Przełamywanie barier” to kolejny rozdział, gdzie dowiecie się jak aktywnie ćwiczyć mózg, by problemy stawały się mniejsze, a rozwiązania ich przychodziły łatwiej.

Burze mózgów, mapy myśl, Lista Osborna i wiele więcej!

Ostatnia czwarta część poświęcona jest aktywnemu wykorzystaniu ćwiczeń i treningu kreatywności. Są tu ćwiczenia do wykonania, pomoce. Masa ćwiczeń, które pomogą Wam w rozwoju samodzielności, rozwijaniu kreatywności. Znajdziecie pomoce w treningu na rzecz samorozwoju, w relacjach z innymi a także na temat kreatywności z biznesie.
“Im dalej w las tym ciemniej..” jak to mówią. Tak było i u mnie. Im więcej czytałam tym bardziej przekonywałam się że z moją kreatywnością jest kiepsko. Żeby coś uznać za kreatywne, trzeba czegoś więcej niż wykorzystać czyjś pomysł. To coś nowego, przekształcenie starego coś co pomoże innym.
Ale od czego są treningi z taką książką jak ta! To kolejna pozycja, która ma ważne miejsce na półce. Powoli, w wolnych chwilach będę ćwiczyć, rozwijać swoje myślenie kreatywne, by móc bardziej się zaangażować, wymyślać, tworzyć i dzielić się z Wami pomysłami!
Kreatywności można się nauczyć! Nie poddawaj się, ale otwórz się na to! Daj się ponieść a jestem pewna że zobaczysz z tego korzyści.
Ja chcę się rozwijać kreatywnie, a Ty?
Agnieszka Biela
Cena: 34,90 zł

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • My najpierw musimy kupić książkę, ale też chętne podejmiemy próbę kreatywnego rozwoju 🙂

  • Książka musi być bardzo ciekawa i z chęcią bym ją przeczytała. Kreatywność jest dla mnie bardzo ważna, jest to taka moja cecha charakteru bez której nie jestem sobą