Książki, Książki dla dzieci, Strefa dziecka

Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów

Mikołajek i wielki cyrk kolegów

Kto nie zna Mikołajka? Bohater co najmniej kilku książek, za każdym razem ma niesamowite przygody zawsze w gronie przyjaciół. Co tym razem spotka naszego bohatera? Co ma cyrk do konkursu,gdzie główną nagrodą jest samochód?

Kilka słów przypomnienia ( dla tych co go jeszcze nie znają) . Mikołajek to kilkulatek, który chodzi do szkoły wraz z ulubionymi kolegami. Do najgrzeczniejszych nie należy, przez co ma zawsze jakieś przygody czy kłopoty. Jego koledzy mają niespotykane imiona- Alcest, Kleofas czy Gotfryd. Jedno jest pewnie. Z nimi nie ma nudy!

Tym razem znajdziemy w książce kilka niedługich opowiadań o chłopcach. Tekstu nie znajdziecie tu dużo, za to sporo ilustracji. Całość utrzymana jest w wesołym nastroju.

“Sweter”

Mama Mikołajka postanowiła go uszczęśliwić i podarowała mu piękny sweter w kaczuszki. On jednak nie był nim zachwycony. Wiedział co będzie w szkole. Przecież chłopaki nie noszą swetrów w wesołe kaczuszki! No i się nie mylił. Koledzy wyśmiewali go, ale na koniec to Mikołajek się śmiał najbardziej. A dlaczego?

“Konkurs”

Nasz bohater postawia wziąć udział w konkursie. Główną nagrodą jest samochód. Zadanie jest łatwe, jednak kłótnia z kolegami doprowadza do pewnej decyzji. O co pokłócił się Mikołajek z przyjaciółmi? O tym poczytajcie sami!

Książeczkę szybko się czyta bo tekstu jest niewiele. Przygody ciekawe, ale mam wrażanie że Mikołajek dużo razy się obraża na innych. W poprzednich częściach tego tak często nie robił więc mu mam tego przesyt, a niedosyt mam znów jego przygód.

Dla młodszych dzieci (5-6 lat) książka powinna być ciekawa, Adaś też słuchał, śmiał się, ale woli gdy tekstu jest więcej. W końcu to nie maluszek! Ten wiek ma swoje prawa 🙂

Wizualnie podoba mi się bardzo. Duży, kwadratowy format, świetne ilustracje utrzymane w jednym tonie z innymi książki o chłopcach. Tekstu jednak jak dla mnie za mało.

Zobaczcie jak wygląda książka w środku.  A kupić ją może w Wydawnictwie Znak – “Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów“, cena regularna to 34,90 zł.

A Wy co myślicie?

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Asia B.

    Mikołajek jak zawsze super 🙂

  • mamma mia

    Ten jest ewidentnie dla najmłodszych. Dla mnie też już za poważny ale dla dzieciaków idealny i jak zwykle ślicznie wydany. Coś czuję, że w tym roku Mikołaj znowu przyniesie Mikołajka 😛

  • Dokładnie. Starsi niestety mogą być rozczarowani, bo rzeczywiście mało tekstu. Widziałam tę książkę i choć sama lubię przygody Mikołajka, to ta książka do mnie nie trafiła…

  • Dla najmłodszych fanów Mikołajka będzie w sam raz.