Dekoracje, Kreatywne tworzenie przez dorosłych, Kreatywne zabawy, Strefa Rodzica

Imię dziecka w formie 3D – dekoracja pokoju

imię dla dziecka z kartonu

Dekoracje do pokoju dziecka muszą być ciekawe, cieszące oko i być niebanalne. W prosty sposób można zrobić takie imię przy pomocy kartonu. Imię dziecka w formie 3D będzie świetnym dodatkiem.

Potrzebujemy:

  • karton
  • klej
  • farba
  • ołówek
  • nożyczki

Imię dziecka w formie 3D wykonanie krok po kroku

  1. Na początek narysowałam na kartonie szkic imienia. Wycięłam go.
  2. By uzyskać efekt trójwymiaru, przyłożyłam imię na inny karton i wycięłam literę”A” kilka razy. Następnie przyklejałam jedną na drugą. Podobnie zrobiłam z pozostałymi literami, wycinając dla każdej odmienną liczbę kopii do naklejenia.
  3. Gdy uznałam że już mam tyle warstw ile chcę przystąpiłam do malowania. Można oczywiście zrobić dużo więcej warstw i efekt będzie jeszcze lepszy!
  4. Do malowania użyłam akrylowej farby do drewna. Po nałożeniu 2 warstw przystąpiłam do dekorowania. Wizja była inna i efekt końcowy również. Niebieska farba to zwykła plakatówka, która nie chce trzymać się akrylówki po której się ślizga. Błysku dodałam pociągnięciem brokatu.
  5. Z tyłu imienia przykleiłam kawałki kartonu. Lepiej będzie się trzymać, jeśli z paska kartonu zrobicie trójkąt i jeden jego bok przykleicie do imienia. Takie trójkąty trzeba zrobić 2 by równo napis był podtrzymywany.
Teraz zdobi biurko a jak zrobi się miejsce na półce napis postanie nawet tam. Co sądzicie o takim napisie.

imię dla dziecka z kartonu