Bez kategorii

Pan Przypadek i fioletowoskórzy

Pan Przypadek i fioletowoskórzy

Jacek znów miesza się w sprawę, w którą są zamieszani wysoko postawieni ludzie. Co znów namieszał? I co z tym wszystkim mają wspólnego fioletowoskórzy?

Jacek Przypadek to detektyw. A słynie z tego że jest irytujący, spostrzegawczy i zawsze naraża się komuś z wyższych sfer. Co tym razem namieszał?

Do detektywa zgłasza się jego dawny przyjaciel, który obecnie nazywa się Winetu. Mieszka wraz z innymi bezdomnymi na ulicy, ma swoją ukochaną kobietę przy sobie. Pewnego dnia ona znika. Winetu przychodzi do Jacka by ten pomógł mu ją odnaleźć. W tym samym czasie w mieszkaniu Przypadka, pomieszkuje jego ojciec. A teraz dołącza do niego bezdomny przyjaciel. To mieszanka wybuchowa!
Jacek podejmuje się tego wyzwania. Wszystko sprowadza się na ulicę. Bezdomni, skup złomu, podejrzana wróżbitka. Krążą również plotki że ktoś porywa bezdomnych dla organów wewnętrznych. Czy dlatego zaginęła ukochana Winetu?
Żeby tego było mało Winetu to syn znanego redaktora, więc Podkomisarz Łoś, znów ma ręce pełne roboty a głowę pełną zmartwień. Wie że jak Jacek rozpoczyna śledztwo, jego życie znów będzie bardzo stresujące. Czy tym razem wszystko przebiegnie bez większych afer? Co tak na prawdę stało się z Old Spejs?
To nie koniec!

Czekaja na Was kolejne 2 historie w tej książce. “Wszyscy jesteśmy winni”.

Kolejny raz Jacek rozwiązuje sprawę związaną z ludźmi “z marginesu”. Tym razem ktoś napada na jednego z bezdomnych, ale sprawa jest o tyle dziwna, że winnych jest cała masa! Każdy przyznaje się do winy, każdy chce iść do więzienia? Podkomisarz Łoś po raz kolejny ma co robić!
Jeden z bezdomnych wynajmuje Jacka. Może i wiele mu nie zapłaci za pomoc, bo połowę wartości złomu który mu skradziono, ale sprawa tak interesuje detektywa że przyjmuje tę sprawę.
Spod kamienicy ginie złom. Są to resztki rodziny profesora Pawła de Boutier. Budynek miał zostać odnowiony i wystawiony pod wynajem. Trzeba więc było zrobić porządek wokół kamienicy. Profesor umówił się z Koziołkiem na wywóz złomu. Ten jednak kradnie jego zdobycze. Jednak w drodze do złomowiska ktoś uderza go łomem. Sprawa jest zawiła, bo w grę wchodzą jakieś stare papiery… Czy sprawę dla się łatwo wyjaśnić? W końcu tylu chętnych na winnych? Okazuje się jednak że to grubsza sprawa, warta mnóstwo pieniędzy. Kto na tym skorzysta?
Ostatnia sprawa Jacka w tej części dotyczy “Świentoszka”. Znajomy teren, skup złomu i fioletowoskórzy.
Teren przygotowany pod budowę apartamentowca. Tylko skup złomu jakoś tu nie pasuje. Jak się go pozbyć? I co mają wspólnego z tym ekolodzy?
Na terenie gdzie miał powstać luksusowy budynek znaleziono zagrożony owad. Sytuacja się komplikuje gdy jeden taki osobnik ginie pod ręką właściciela skupu. Rozpoczyna się wojna między szalonymi ekologami a developerem.
W efekcie skup Michorowskiego zostaje zamknięty. Bezdomni dostawy złomu pomagają pomóc szefowi i pomagają Jackowi rozwiązać sprawę i przywrócić do działania skup.
Za każdym razem Jacek irytuje masę ludzi, tak operuje słowami i czynami, że nigdy nic nie wiadomo. Żadne moje spekulacje, domysły na nic się nie zdały. Wątek detektywistyczny miesza się uczuciowym, romansami i rozwodami. Tutaj nie ma czasu na nudę. Z każdą stroną książka wciąga jeszcze bardziej, by poznać prawdę i zobaczyć jak historia się zakończy.
Książka wciąga, utrzymana w lekkim niedopowiedzeniu i tajemniczości. Jeśli lubicie takie klimaty polecam. To trzecia część przygód – a poprzednie to”Pan Przypadek i trzynastka”,”Pan Przypadek i celebryci” i “Pan Przypadek i korpoludki
Cena: 27 zł
Autor: Jacek Getner

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Nina Nayeem

    Kusisz, kusisz 🙂

  • Może być ciekawie 🙂

  • Czytałyśmy dwie pierwsze, całkiem ciekawe, takie lekkie kryminały.

  • Zwykła Matka

    Nie mój klimat, ale znam kogos komu może się sspodobać 🙂