Kreatywne tworzenie przez dorosłych, Kreatywne zabawy, Kreatywne zabawy dla dzieci, Kreatywne zabawy dla przedszkolaków, Strefa dziecka, Strefa Rodzica, Wpisy gościnne

Jakie zabawy na bal karnawałowy dla dzieci? – Ewa bloguje – wpis gościnny

Jakie zabawy zorganizować na balu karnawałowym dla dzieci. Wpis gościnny Ewa bloguje.

Sylwester za nami. Przed nami za to cały karnawał. Jak zorganizować super bal karnawałowy dla naszych dzieci, tak żeby miło i żeby dzieci się nie nudziły. Przede wszystkim trzeba mieć plan i gotowy scenariusz. Jakie zabawy zorganizować na balu karnawałowym dla dzieci. Wpis gościnny Ewa bloguje. Moim zdaniem najlepiej nawet mieć plan i plan alternatywny, bo w przypadku dzieci nigdy nic nie wiadomo 🙂

Na początek trzeba przygotować temat przewodni. Temat ten zależeć będzie od dzieci, jakie będą brały udział w zabawie.

Wiadomo inny temat będzie dla dziewczynek, inny dla chłopców, a jeszcze inny dla towarzystwa mieszanego. W przypadku dziewczynek pewnie będą królowały księżniczki, wróżki, Kraina Lodu, czy Violetta. Chłopcy pewnie chętniej będą uczestniczyć w balu dla piratów, mechaników samochodowych, czy modnych ostatnio gwiezdnych wojnach. Jak spotyka się na balu chłopców i dziewczynki trzeba brać pod uwagę upodobania obu stron. Proponuje przygotować wówczas temat przewodni przyjęcia w stylu księżniczki i rycerze, zwierzęta lub na przykład w stylu koncertu rockowego.
Gdy wybraliśmy już temat przewodni szykujemy ozdoby w danym stylu. Na przykład w przypadku wyboru krainy lodu mieszkanie możemy ozdobić soplami lodu wykonanymi z papieru. W przypadku koncertu rockowego możemy powiesić plakaty, w przypadku zabawy w stylu mechaników samochodowych zaś przygotować możemy obrazki z częściami samochodowymi lub narzędziami.
Dobrze też pomyśleć o ozdobieniu samych uczestników zabawy. Dlatego dobrze jest wykonać korony, przepaski na oczy, czy miecze świetlne.
Zawsze sprawdzą się oczywiście balony, serpentyny i konfetti.
Teraz przyszedł czas na przygotowania zabaw odpowiednich do wybranego tematu. Poniżej przedstawiam Wam kilka możliwych propozycji, które można modyfikować w dowolny sposób, dopasowując zabawę do stylu zabawy.

Zabawa z czapka, tańcami i zadaniami

Przygotowujemy czapkę lub kapelusz, do którego wrzucamy kartki z przygotowanymi zadaniami. Wszyscy uczestnicy zabawy tańczą, gdy cichnie muzyka wyciągamy z kapelusza kolejne zadania na przykład wszyscy tańczą jak baletnice, tańczymy jak roboty, tańczymy i podskakujemy, tańczmy i chwytamy się za głowy. Zadania zależeć będą tylko i wyłącznie od naszej inwencji i kreatywności.

Taniec smok

Uczestnicy zabawy chwytają się za ramiona lub w pasie stojąc w rzędzie. Przód to głowa smoka, tył sznureczka to ogon smoka. Glowa próbuje złapać ogon w trakcie tańca. Wszyscy w korowodzie maja przeszkadzać głowie złapać ogon.
Uwaga!
Zabawa ta może wywołać mnóstwo śmiechu i zabawy.

Taniec ze sznurkami

Przygotowujemy kilka około 2 metrowych sznurków. My stajemy na środku pokoju, trzymając sznurki na środku. Dzieci łącza się w pary. Jedna osoba z pary trzyma sznurek na jednym krańcu, druga osoba na drugim końcu. Zabawa polega na rozplataniu sznurka i dotarciu do swojej pary tańcząc i nie puszczając sznurka.

Rysowanie

Przygotowujemy kilka rysunków nawiązujących do tematu zabawy może to być na przykład Olaf lub Lord Vader, Pszczółka Maja czy coś jeszcze zupełnie innego. Rysunkom nie dorysowujemy jakiejś bardzo ważnej jego części na przykład Olafa rysujemy bez nosa, pszczółce nie rysujemy skrzydełek, a księżniczce korony. Dzieci dobieramy w pary. Jednej osobie z pary zawiązujemy oczy, druga osoba z pary naprowadza gdzie narysować brakujący element. Dziecko musi krzyczeć bardziej w prawo w lewo w górę w dol. Świetna zabawa gwarantowana.

Mapa skarbów

Przygotowujemy mapę pomieszczenia w którym trwa zabaw. Nazywamy pomieszczenie odpowiednio do wybranego stylu zabawy , czyli będzie to na przykład plac, zamek, gwiazda śmierci lub warsztat samochodowy. W pomieszczeniu chowamy cukierki i zaznaczamy to na mapie. Wygrywa ten kto cukierków znajdzie jak najwięcej.
Oczywiście w każdej zabawie wszystkich nagradzamy brawami i uśmiechem.

Życzę Wam udanych zabaw karnawałowych.

  • Bardzo fajne, kreatywne pomysły. Najbardziej podoba nam się zabawa z mapą i cukierkami oraz dorysowywaniem brakującego elementu. Dzieciaki na pewno będą bawić się pierwszorzędnie!