Książki, Książki dla rodziców, Strefa Rodzica

Lustrzany świat i Melody Black – depresja zbiera żniwo

"Lustrzany świat i Melody Black"

Powieść psychologiczna. Pełna emocji, trudnych decyzji, miłości i choroby. Czy to zwykła powieść o młodej kobiecie? Zdecydowanie nie. Poznajcie Lustrzany świat.

Abby to młoda kobieta. Dziennikarka. Pisze teksty dla różnych poczytnych czasopism. Nie ma jednak stałej pracy. Pisze dobre teksty za które dostaje dobre pieniądze. Mieszka wraz ze swoim chłopakiem Beckiem. Z ojcem ma napięte stosunki, z siostrą również nie ma najlepszych relacji.
 

Czy jest szczęśliwa? Czy coś jest z nią nie tak?

Pewnego dnia Abby idzie do sąsiada by pożyczyć sos pomidorowy. Ot, zwykła pożyczka od sąsiada. Tyle że ona ledwo go znała. Mimo ciszy po zapukaniu do drzwi, weszła do mieszkania Simona. Okazało się jednak,  że mężczyzna był martwy. Dziewczyna wzięła papierosa i zapiła go. Zadzwoniła na numer alarmowy  po czym wzięła i sos i poszła do swojego mieszkania.
Każdy normalny człowiek byłby w szoku, roztrzęsiony, pełen lęków. A ona? Wypaliła papierosa i wyszła.
Beck okazał normalne dla nas zachowanie. Pełen trwogi i zakłopotania zachowaniem dziewczyny. Mimo dziwnej reakcji dziewczyna przeżywa wszystko na swój sposób. Z czasem sprawa przycicha.
Abby zajmuje się dalej swoją dziennikarską karierą. Swoim ekscentrycznym podejściem zdobywa zaciekawienie poetki, Mirandy Frost. Pisarka nie udziela wywiadów, tym razem jednak robi wyjątek. Powstaje niezwykły artykuł, który zostaje opublikowany w znanej gazecie. A jakiś czas później w prasie pojawia się relacja z odnalezienia zwłok sąsiada. Krok po kroku…
W między czasie zmienia się jak kalejdoskopie. Raz się śmieje, by za chwilę wpadać w dołek. Dziwne pomysły krążą po jej głowie. Alkohol, narkotyki i rozchwianie emocjonalne – Abby nie ma łatwego życia.
Ma depresję. Stany lękowe i od kilku lat leczy się psychiatrycznie. Czarę goryczy przelewa śmierć sąsiada, która uwalnia z dziewczyny ostry nawrót choroby. Wszystko się sypie, przeżywa załamanie, aż trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie poznaje Melody Black…
Abby to wyjątkowa dziewczyna. Pełna zapału, zakochana w chłopaku, ale z żalem do ojca. Z siostrą jako dziecko miała super kontakt, jednak po rozwodzie rodziców wszystko się zmieniło. Młodą kobietę zaczyna dopadać straszna choroba jaką jest depresja. To paskudna, podstępna choroba, która może dopaść każdego. Napady złości, dziwnego zachowania, problemy finansowe. To tylko część tragedii jaka ją dotknęła i wszystkich bliskich ją osób.
Jej życie to pasmo utrapień, ale i normalnych dni, w których jest prawdziwą Abby. Jednak życie przytłacza ją do tego stopnia że musi rozpocząć leczenie w szpitalu psychiatrycznym. Pod specjalistyczną opieką powoli do siebie. Czasem to jedyne słuszne wyjście. Trudne. Dla wszystkich jednak to może dotknąć każdego z nas czy bliskich. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte na takie rzeczy, jednak nie zawsze się to uda.

“Lustrzany świat i Melody Black”

“Lustrzany świat i Melody Black” to świetna powieść o zawiłej chorobie jaka jest depresja. Świetnie napisana na podstawie własnych przeżyć autora! Sam Gavin Extence uprzedza pytania i domysły czytelników i dziennikarzy, opowiadając historię powstania książki. Sam cierpiał na depresję i przeżywał trudne chwile. Ta książka to taka biografia części życia autora. Uwolnił się od przeżyć związanych z depresją a także otworzy ludziom oczy na różne aspekty życia i choroby.
W każdym calu jest ona przemyślana, pełna emocji, przeróżnych zachowań i historii ludzi. Czytało się ją szybko, ale by starczyła na dłużej robiłam przerwy. Między nimi miałam czas na przemyślenia, przetoczenie przeczytanych informacji, historii aż poznanie jej do końca.
To druga książka tego autora. Pierwsza to “Wszechświat kontra Alex Woods“, również ogarnęła mój umysł. Trzecią – biorę w ciemno!
Książkę możecie kupić od dziś w Wydawnictwie Literackim – Lustrzany świat i Melody Black.
  • Hm, ciekawa pozycja. Chyba nie czytałyśmy nigdy czegoś podobnego. ogromny plus dla autora za to,że po części przeniósł swoje doświadczenia, ukazując jeszcze większy realizm tej choroby. Sprawdzimy, czy książka jest dostępna w bibliotece.