Książki, Książki dla dzieci, Rozwój dziecka, Strefa dziecka

Syfon i uczucia czyli emocje w natarciu

syfon i uczucia

Temat emocji poruszałam już wcześniej, ale tego nigdy dość. Czemu czujemy złość, strach, miłość i smutek? Syfon właśnie przeżywa różne uczucia, ale nie wszystkie je rozumie.

Syfon to piesek. 5 latek, który kocha nad  życie swoją panią. Mieszka sobie wraz z nią i Pućką – ptaszkiem. Prędzej nie miał takiej sielanki. Jego poprzedni właściciel był złym człowiekiem i źle traktował pieska. Teraz Syfon jest szczęśliwy, ale do pewnego dnia.

Wracając raz ze spaceru Pani Syfona widzi, że Pućka nie żyje. Ogarnia ją płacz i żal, że ptaszyny już  z nimi nie ma. Podobnie czuje się pies. Ptaszek już nie “zagada”, nie zaćwierka. Nie rozumie jednak do końca swoich uczuć. Nie wie dlaczego czuje się tak a nie inaczej, dlaczego nie jest wesoły jak zawsze. Od czego jednak są przyjaciele i Ci którzy wiedzą.
To jedno z uczuć jakie poznajemy u naszego bohatera. Nie braknie również strachu! Kaktus – pies uwiązany cały czas przy budzie sieje postrach wśród okolicznych psów. Każdy omija go szerokim łukiem. Nikt nie chce mu się narazić. Prawda o Kaktusie jest jest straszna. Z czasem i Syfon ją pozna.
Po śmierci Pućki, Pani czuje żal i smutek, który odbija się na psie. Ale spokojnie! Ona również zrozumie swój błąd i wszystko wróci do normy. Syfon znów będzie wesołym i szczęśliwym psem. Na jego drodze staną różne przygody, wesołe i te mniej, a także uczucia, których musi nauczyć się rozumieć.

Syfon ma pełne łapy roboty! Poznawanie uczuć, zrozumie ich to strasznie ciężka i ważna sprawa.

Bez nich jesteśmy pustymi maszynami. Prawidłowe ich rozumienie i zaakceptowanie to nie lada wyzwanie, z którym często dorośli sobie nie radzą. A to do nas należy nauka ich u dzieci. By mogły nazwać to co czują, żeby poznały pojęcie miłości, strachu, bólu czy to czym jest empatia.

syfon i uczucia
syfon i uczucia
syfon i uczucia
syfon i uczucia

syfon i uczucia

Dzieciaki lubią gdy o ważnych sprawach przemawiają zwierzęta. Utożsamiają je sobie jako przyjaciół, odnajdują tam siebie, swoje troski i radości a całość okraszona miłymi dla oka ilustracjami. By mówić o uczuciach nie trzeba książek, jednak są one miłym dodatkiem i pomocą.
Właśnie tak odbieram książkę “Syfon i uczucia”. Jako pomoc w poznaniu, nazwaniu i pokazaniu uczuć. W prostym przekazie, z fajną grafiką i dobrym przesłaniem poczytacie o przygodach pieska, gdzie emocje biorą górę!
“Syfon i uczucia” to książka autorstwa Iwony Kamińskiej. Poleca ją również “Miasto Dzieci”.
Możecie ją kupić w cenie regularnej 34,90 zł, a wydało ją Wydawnictwo Czterolistne. Przygody Syfona możecie śledzić również na jego stronie na Facebooku – Syfon, pies taki jak ty
 • Piękna książka mówiąca o uczuciach. Mamy w domu kilka podobnych pozycji i nasze dzieci bardzo je lubią.

 • Mój strszy uwielba rozmowy o uczuciach zachowaniach, młodsza uwielbia zwierzęta ale do rozmów skora jest swoich:) Wygląda ciekawie

 • Gosia

  Piękna książka, kolejna na naszej lście do kupienia.

 • Warto rozmawiać z dziećmi o uczuciach. A dobrym pretekstem jest ciekawa książka. Muszę zapamiętać sobie tę serię.

 • Mama Ahoj

  Wszędzie głośno tej serii,może to najwyższa pora, aby zapoznać się z nią bliżej, no przyznam szczerze, że mnie bardzo zachęciłaś 🙂

 • Wiesz taka kolej rzeczy. Śmierć nie jest nigdy fajna, ale to część naszego życia

 • Serię kojarzymy, aczkolwiek nie mamy. Przykra sprawa, że ptaszek umarł, ale jednocześnie dobrze, że książeczka stymuluję rozmowę o emocjach temu towarzyszących.

 • Bardo fajna tematyka, ale ilustracje szczególnie skradły mi serce 🙂