Kreatywne zabawy, Kreatywne zabawy dla dzieci, Kreatywne zabawy dla przedszkolaków, Strefa dziecka, Wpisy gościnne

Walentynkowe DIY dla dzieci – Paulina Grochowska

Propozycje walentynkowych diy dla dzieci - gościnna sobota i Paulina Grochowska

Walentynki to miłe święto; mamy okazję powiedzieć ukochanym, partnerom co do nich czujemy. Zapominamy jednak, że miłość można wyznać także innym. Przygotowałam z synem kilka upominków dla taty i dziadków – zawsze to okazja na wspólną, tematyczną zabawę i oryginalne “kocham” od dziecka.

 Słodkie sówki

Rurki po papierze toaletowym to niekończąca się skarbnica inspiracji. Od aut, przez zamki, zwierzaki i akcesoria małych bohaterów – można zrobić z nich dosłownie wszystko. Sowy są dość łatwe w wykonaniu i nawet najmniejsze dzieci sobie z nimi poradzą.
Rurkę od papieru maleujemy lub oklejamy ozdobnym papierem/ wycinanką. Z kontrastowego koloru wycinamy skrzydełka dla naszych ptaszków. Zaginamy górną krawędź do środka; dzięki czemu powstaje głowa z wyraźnymi uszkami. Oczka naklejamy gotowe lub wycinamy swoje. Potem zostają nam tylko skrzydła do przytwierdzenia. Czekamy aż wszystko wyschnie i gotowe 🙂
Propozycje walentynkowych diy dla dzieci
Propozycje walentynkowych diy dla dzieci

Pudełko niespodzianka

Małe, a cieszy 🙂 Wystarczy tu pudełko od zapałek, a jeśli nie posiadacie takowego, może być jakiekolwiek inne pudełko (im mniejsze tym lepsze). Oklejamy wierzch, a do środka wkładamy karteczkę z napisem lub wybrany przez dziecko upominek. Pudełko z niespodzianką to też fajna zabawa dla dziecka. Ja rozkładam takie pudełka w pokoju syna od czasu do czasu, a ich odnajdywanie sprawia mu ogromną radość (tym bardziej, że w środku najczęściej znajdują się małe łakocie – plus małego pudełka 🙂 )
Propozycje walentynkowych diy dla dzieci
Propozycje walentynkowych diy dla dzieci

Zakochane paluszki

To nic innego jak odciski palców na kartce. Maczamy łapki w czerwonej farbce lub innej wybranej przez naszego małego artystę – powinno kipieć słodyczą ale twórcy nie przemówisz 🙂 Gdy farba wyschnie dorysowujemy odciskom nóżki, rączki i oczka – dajny im drugie życie. U nas powstała łąka ze słodkimi robaczkami.
Propozycje walentynkowych diy dla dzieci
Propozycje walentynkowych diy dla dzieci

Romantyczne drzewko

Skoro już mamy pobrudzone łapcie, możemy stworzyć coś większego. Drzewko to zawsze dobra okazja by pomalować rękoma. Większość dzieci bardzo lubi ten rodzaj aktywności – im brudniejsze ręce tym fajniej. Większe dzieci można poinstruować by robiły listki w kształcie serduszek, dostawiając jeden paluszek do drugiego. Drzewko po wyschnięciu warto oprawić w ramkę, to piękny prezent i pamiątka, która z powodzeniem może wisieć w pokoju dziecka lub Twojej sypialni.
Propozycje walentynkowych diy dla dzieci

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Kobietapo30

  ale fajne 🙂 super

 • Natalia Napierała

  Super pomysly.Dzieciaki uwielbiaja wszystko wrecz ,a z rolek po papierze to juz w ogole =D

 • www.karolowamama.blogspot.com

  uwielbiam sowy…w każdym wydaniu <3

  http://www.karolowamama.blogspot.com

 • Super pomysły. Szybkie, nie wymagające wiele wysiłku, prace. Dzieciaki będą zachwycone!

 • Kosmetyczna Aśka

  Bardzo ładne 🙂

 • Super pomysły:) Rolki po papierze toaletowym zbieramy nałogowo 😉 Zawsze się przydają.

 • AgaMamaDusi

  Fajne pomysły 🙂