Edukacja, Rozwój dziecka, Strefa dziecka

112 – ten numer może uratować Ci życie!

112 numer alarmowy

112 – każdy dorosły zna ten numer. A czy znają go dzieci? Tu już bywa różnie. Czy dzieci wiedzą jak gdzie dzwonić w razie zagrożenia swojego lub kogoś? Już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci numerów alarmowych i właściwego zachowania.

Po raz drugi obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego w całej Europie. Jest to ważny temat. Czy jest coś ważniejsze niż zdrowie i życie bliskich? Co w sytuacji gdy ktoś w domu zasłabnie i dziecko nie wie co ma robić? Jak ma pomóc?
Już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci pierwszej pomocy, numerów alarmowych oraz adresu, gdzie mieszka. Takie informacje są bardzo potrzebne. W przypadku gdy dziecko się zgubi. Będzie umiało powiedzieć gdzie mieszka, jak się nazywa. Oczywiście nie ma tego mówić na prawo i lewo, jednak ma wiedzieć komu takie informacje może powiedzieć.
My to wszystko wiemy. Teraz pora wprowadzić w to nasze dzieciaki. Wszystko zależy oczywiście od wieku dziecka – ponieważ formę musimy dopasować do jego umiejętności. Ja Wam pokażę grę, którą mamy 2 lata. Co jakiś czas mój synek w nią gra, przypominając sobie, utrwalając informacje i świetnie się przy tym bawić!

Mowa tu o grze “Bezpieczeństwo” W. Juka.  Jest to gra komputerowa jednak w pełni bezpieczna, z edukacyjnym przesłaniem. Grę polecam dla dzieci już w wieku 4+.Krótkie zadania, miły głos Kapitana Juki oraz dziecięcy czytający odpowiedzi. Ładna oprawa graficzna i intuicyjna obsługa.Zapraszam na film, to tylko część tego jak można się bawić i uczyć. Praktyka czyni mistrza.

Prosta, ciekawa gra edukacyjna! To pierwszy post z tej serii. W planach kolejne, a to wszystko za sprawą Kasi z bloga Małe Radości. Dzięki niej dowiedziałam się o tej akcji. Zapraszam do przyłączenia się! Pokażcie jak pomagacie dzieciakom w nauce numerów alarmowych.
A na koniec miesiąca podsumowanie akcji u Kasi. Zapraszam!
Obecnie płyta nie jest do kupienia. Wielka szkoda, ale znalazłam kilka innych pomocy w tej nauce:
  1. Cufcia – numery alarmowe
  2. Lulek – Numery alarmowe
  • mamacynamonka

    U nas temat trochę zaniedbany. Dzięki za przypomnienie, muszę koniecznie nad tym popracować:)

  • Właśnie się dowiedziałam że obecnie nie jest dostępna do kupienia. 🙁 Ale jak tylko coś znajdę dopiszę w poście.

  • Gra ciekawa, muszę kupić. Dzieciaki najwięcej uczą się właśnie poprzez zabawę!;)