Kreatywne tworzenie przez dorosłych, Kreatywne zabawy

Jak odmienić lodówkę? – folia tablicowa w ruch!

Jak odmienić lodówkę

Lodówka to sprzęt często używany w domu. Równie często dolne drzwi są czymś obijane. Jak zamaskować odbicia, by sprzęt wyglądał nowocześnie? Poznajcie sposób jak odmienić lodówkę!

W mojej kuchni lodówka kiedyś stała w innym miejscu niż obecnie. A mając w tym czasie pędzącego na jeździku malucha, który pędzi wprost na chłodzące urządzenie można spodziewać się wszystkiego. Farba zaczęła miejscami odchodzić, pojawiła się ruda rdza.

Pojawiło się pytanie, jak to ukryć?  Pomalować na biało odpada –  farba zżółknie i będzie to wyglądać tragicznie. W końcu wpadłam na folię tablicową. Jakby tak obkleić drzwi tą folią? Dzieciaki mogą rysować kredą, a co najważniejsze nie widać tych okropnych odprysków!
Na Allegro kupiłam arkusz takiej folii z klejem. 200 x 50 cm. Można już coś podziałać. Odmierzyłam odpowiedni kawałek folii i zaczęła się zabawa.
Drzwi miały więcej niż węższy bok folii więc musiałam przygotować 2 arkusze. Duży i brakujący mniejszy. Po oczyszczeniu drzwi i przy pomocy gąbki zaczęłam przyklejać folię tablicową. Gąbka służyła do wygładzania i usuwania bąbelków powietrza. Po przyklejeniu pierwszej dużej części. Podobnie zrobiłam z mniejszą częścią. I tak na prawdę to koniec całej pracy!
Wystarczy teraz kolorowa kreda i można upiększyć lodówkę. Jeśli lubicie gry, to polecam kółko i krzyżyk! Świetna zabawa gwarantowana, może nawet jakiś przepis się tam znajdzie?
Oczywiście są i minusy. Jednym z nich jest warstwa pyłu kredowego na podłodze. W zależności od kredy na folii widać zarysowania, ale w niczym nie przeszkadza to w użytkowaniu.
 • Mam w pokoju ściany kawałek pomalowany farbą. Na gładką powierzchnię folia. Na ścianę celowo wzięłam farbę bo różnie bywa – może np odklejać się folia, bardziej się rysuje od kredy niż na farbie.

 • Agnieszka Walkowiak (Zaiana)

  My chcemy zrobić małemu tablicę z kawałka ściany i właśnie się zastanawiamy co lepsze, folia czy farba :-/

 • Super pomysł, mnie marzy się taka ściana 🙂

 • Goska Knopik

  Ilonka pomysł cudowny! Nie dość, że dla synka frajda to jeszcze nowoczesny wygląd! Gratuluję !!:)

 • Czerwone Okulary

  Bardzo fajny pomysl 🙂

 • A wiesz, ze mam folie tablicowa i nie pomyslalam, zeby przylepic ja na lodowke? Swietny pomysl!

 • Muszę przyznać, że wiele mebli i sprzętów spełnia u nas nie tylko tą jedną sobie właściwą funkcję, ale także wiele innych przez nas wymyślonych. Pomysł z lodówką rewelacyjny, a na pył kredowy może jakaś ceratka dywanik, które można szybko strzepać.

 • Farbę też mam. Kawałek ściany w kuchni mam zrobiony, Adaś w pokoju nad biurkiem spory kawałek, a folię na sklejce ma też 😀

 • Świetnie to wygląda 😉 Ja osobiście zrobiłam sobie sklejki na magnesach i potraktowałam je farbą tablicową i na nich zapisujemy różne ważne rzeczy 😉 ale pomysł z folią też jest kozacki;)

 • ja Cie… w końcu wyglądałaby moja lodówka zajebjaszczo hihi bo teraz bynajmniej nie wygląda 😉

 • Ja mam zabudowaną lodówkę, ale Twoje rozwiązanie jest całkiem niezłe;)