Edukacja, Edukacja przedszkolna, Edukacja wczesnoszkolna, Książki, Książki dla dzieci, Mały Przyrodnik, Projekty, Rozwój dziecka, Strefa dziecka

O rety! Przyroda – Mały Przyrodnik

o rety! przyroda

Książek przyrodniczych w domu nigdy za wiele. A gdy na rynku wydawniczym pojawia się taka jak ta – “O rety! Przyroda” Tomasza Samojlika serce szaleje i mówi że musi ją mieć! Mamy ją! Nasza wyczekana słynna książka. A czy na prawdę jest wyjątkowa?

Co się rzuca w oczy? Format! Jest ogromna, nie wymiarowa, nie mieszcząca się na zwykłej półce. Jest wyjątkowa.

Na okładce dzieje się dużo, bardzo dużo. Czy za dużo? Można dostać oczopląsu! Tyle tego wszystkiego! Zwierząt, ptaków, roślin, kolorów!
W środku czekają na nas pełne strony ilustracji. Podobnie do okładki, masa ilustracji, szczegółów ale również śmiesznych wątków. Jedno jest pewne, to nie jest zwykła książka o przyrodzie, co to to nie.
Tomasz Samojlik to badacz, naukowiec, bada historię  Puszczy Białowieskiej. Ma więc ogromna wiedzę na temat przyrody, a do tego świetny zmysł rysownika. On sam wykonał ilustracje do książki!
Ta księga podzielona jest na 4 pory roku. W każdej z nich kolejne strony są poświęcone innemu biosystemowi. Np wczesna wiosna w lesie, wczesna wiosna w borze, wczesna wiosna w górach i inne. Ale również jest pełnia wiosny czy dojrzałe lato. Przyroda się zmienia, zwierzęta przygotowują się do powiększania rodzin, a potem rozpoczynają przygotowania do zimy.
Flora i fauna łączy się tu w idealną całość, świetnie ukazuje życie różnych gatunków obok siebie. W nowej, zupełnie innej formie, dialogi w komiksowych dymkach, pełne humoru, żartów i nowinek. Przyglądając tę książkę ma się wrażenie że uczestniczy się w jakimś filmie przyrodniczym, który dzieje się tu i teraz. Każda strona, każdy szczegół jest jak część większej historii, w której bierzemy udział.
Wystarczy podejść do okna, zerknąć do książki i odnaleźć stronę na której ukazana jest wieś czy las. Czy odnajdziemy te same ptaki co w książce? Czy zobaczymy takie same szczegóły co w książce?
Książka jest rewelacyjna. Jedyna w swoim rodzaju, pełna informacji przekazanych za pomocą prostych wyrażeń. Świetna zabawa gwarantowana, efekt uboczny wiedza przyrodnicza i rozkochiwanie się w książkach Tomasza Samojlika.
Z resztą, to trzeba zobaczyć!
o rety! przyroda

 

o rety! przyroda

 

o rety! przyroda

 

o rety! przyroda
o rety! przyroda
o rety! przyroda

 

o rety! przyroda
o rety! przyroda
o rety! przyroda
o rety! przyroda
o rety! przyroda
o rety! przyroda

 

Autora już znacie, a Wydawnictwo to Multico. Książkę możecie również kupić w sklepie Natuli. Cena no niskich nie należy (59zł) ale mimo to warta jest swojej ceny.
Wpis jest częścią cyklu projektu Mały Przyrodnik, poniżej możecie dodawać swoje linki!

document.write(”);

 • Ale świetna książka 🙂 Czas na zakupy..

 • entomka

  Już sam format i ilustracje mówią za siebie.

 • Mam ją od wczoraj. Od tych ilustracji naprawdę nie można oderwać wzroku.

 • Ile ciekawostek! Bardzo mi się podoba to połączenie – usystematyzowana wiedza podana w przystępnej formie, ciekawej dla dziecka. Uwielbiam tego typu publikacje, zostało mi jeszcze kilka ulubionych z dzieciństwa i nie mogę się opanować, żeby nie kupować następnych. Coś czuję, że to może być właśnie ta 😀

 • Uwielbiam tego typu książki, niby dla dzieci ale chcę się oglądać 🙂

 • Magda

  I wreszcie wiem co to za książka, która ciagle wpada nam w oko!!! Bardzo poglądowy wpis. I bardzo ciekawy !! Magda z Twórczej

 • Super! Wyglada bardzo ciekawie! Musze sprawdzic czy jest w mojej ulubionej ksiegarni wysylkowej!

 • Goska Knopik

  Wow, Ty to zawsze wynajdziesz perełki 🙂