Edukacja, Edukacja wczesnoszkolna, Książki, Książki dla dzieci, Strefa dziecka

Beki, smarki, pierdy czyli nauka anatomii na wesoło!

Beki, smarki, pierdy

Temat poważy bo anatomia. W końcu warto wiedzieć co w naszym ciele “piszczy”. Ale czy to musi być sztywna nauka z trudnym słownictwem medycznym? Nie! Oto książka, która wprowadzi lekcję anatomii na wesoło! Beki smarki pierdy czyli książka o anatomii na wesoło.

Jeśli obrzydza cię pisanie o kupach, smarkach, wosku z uszu, to uprzedzam. Tu jest tego masę!

Beki, smarki, pierdy

 

Ale, jeśli lubisz niestandardowe podejście do tematu, to koniecznie czytaj dalej. Otwieramy książkę i widzimy golasa, który wymiotuje, puszcza bąki, ma wielkie strupy i robi siku. Jaka pierwsza reakcja mojego dziecka? Wielki, dziki śmiech! A potem śmiech i “fuuuuj!!!” Takie książki to on lubi. To nie są zwykłe strony, ale z elementami 3D, wysuwany karteczkami czy innymi bajerami.

Nie oburza nas to więc idziemy dalej. Coś na topie. Gile, smarki i gluty! Wiemy coś o tym, bo aktualnie walczymy z przeziębieniem. Skąd ta wydzielina? Po co nam służy i czy jest taka konieczna? Wiedza pokazana w prosty sposób, śmieszny i zabawny. Można otwierać okienka, czytać i bawić się poznawaniem działania swojego ciała.Kolejne strony to czas na poznanie przyczyn twistera w żołądku, który powoduje wymioty i niezbyt pachnące bąki i inne śmierdzące pierdy. Co się dzieje jak zjecie fasolkę albo grochową? No pachnieć to nie będzie! Podobnie jak wiadomo jest z potem. Czy musi tak pachnieć i po co jest nam potrzebny? I tu kolejna porcja świetnych niespodzianek do odkrycia, ciekawych zagadek i nowinek.

Beki, smarki, pierdy
Beki, smarki, pierdy
Beki, smarki, pierdy
Beki, smarki, pierdy

Z taką książka nauka to czysta zabawa, gdzie śmiech jest zaraźliwy (ale nie powoduje choroby!). Ogromny plus za pomysł na przedstawienie w taki sposób. A wszelkie zakładki dodają tylko więcej fascynacji i zabawy. Chodźcie z nami bawić się anatomią!

Beki, smarki, pierdy

Zawsze podziwiam autorów za takie nieszablonowe podejście i pomysł. Mimo małej ilości stron zabawa trwa i trwa. Możecie ją kupić w W. Muza – Beki, smarki, pierdy czyli co się dzieje w moim ciele. Minusem jest cena – 49,90 zł, ale często jest w promocji więc warto śledzić aktualną cenę książki.

Autor : Emma Dodson
Ilustracje : Sarah Dodson
Liczba stron 16

 • Netti_gee

  Swietnie prowadzony blog! Ciekawie napisane recenzje!:) pozdrawiam mądrą autorkę 🙂

 • Nie uważam, że taka książka to gów*o. To jest nauka własnego ciała na wesoło. Nikt nie każe puszczać bąków czy bekać i śmiać się z tego. Ale jaka tego jest przyczyna? O tym właśnie jest ta książka.

 • suges

  Jejku. Zaczynam rozumieć współczesne poczucie humoru gdy najweselszym fragmentem występy kabaretowego jest głośne pierdnięcie. Mocne beknięcie i zwymiotowanie na scenę.

  Czy nie uważacie że jest to żenujące? Kiedyś o tych sprawach mamusia kochana mówiła dzieciom podkreślając że to są wstydliwe i intymne sprawy. Tego wymagała kultura, bon ton, ect. A teraz?
  W ciele dzieje się wiele fantastyczniejszych rzeczy niż pierdy i smarki. Czy potrzeba dzieciom pokazywać jak się robi za przeproszeniem gów*o?

 • koko

  super książeczka, znalazłem ostatnio identyczną tutaj:

 • Aneta Nagrodkiewicz

  Sabinie się bardzo podoba. Niestety cena wysoka, ale na rynku też straszna posucha jeżeli chodzi o książki popularnonaukowe dla dzieci … Przynajmniej w dostępie … Jak w grudniu szukałam w empiku fajnych książek o ciele dla dzieci to nie było nic 🙁 nic ….

 • Bożena Jędral

  Cena ceną, jednak trzeba przyznać, że nie brakuje w niej zaskakujących elementów, mocy wiedzy i poczucia humoru 🙂

 • No cena jest ogromna przy tylu stronach. Sam pomysł książki to genialna sprawa, na sam widok już się śmieję hahaha