Inicjuj z FIO, Projekty

Inicjuj z FIO – Ludowe Inspiracje

Inicjuj z FIO - Ludowe Inspiracje

Najbliższe tygodnie to intensywny czas w którym będziemy pokazywać że na wsi również dzieją się fajne rzeczy. “Ludowe Inspiracje” to projekt, który połączy dzieci i starszych, ukaże że moc jest w kreatywnych działaniach, sztuce i w rękodziele.

Aktywni Kreatywni

 

Należę do grupy Aktywni Kreatywni, która to otrzymała dotację z Funduszu Inicjatyw Społecznych. Liderem grupy jest p. Monika Kozłowska, wychowawczyni mojego dziecka, ale również autorka artykułu o gotowości szkolnej oraz jak zachęcić dzieci do nauki matematyki. W skład grupy wchodzi również drugi rodzic p. Marcin Sitkowski. Naszym opiekunem, a zarazem partnerem jest Towarzystwo Wsi Nowogród i Okolic.
Wspólnymi siłami powstał pomysł, projekt, a teraz pora na realizację.

Warsztaty malarskie i rękodzielnicze

By zbliżyć dzieci i osoby starsze za kilka dni ruszają warsztaty rękodzielnicze oraz plastyczne. Na uczestników czekać będą wykwalifikowani prowadzący, którzy będą uczyć różnych technik malarskich, rękodzielniczych naszych uczestników. Wszystko będzie przygotowane specjalnie dla nich! A relację z tych warsztatów poczytacie również u mnie.
Warsztaty to  cykl 10 spotkań, po 1,5 godziny każde. Takie czekają na uczestników godziny pełne inspiracji, zabawy i sztuki!

XI Festiwal Pieśni i Muzyki Ludowej

Podsumowaniem całego projektu będzie XI Festiwal Pieśni i Muzyki Ludowej, gdzie odbędzie się konkurs pieśni ale również wystawa prac dzieci i dorosłych, które powstaną na warsztatach plastycznych oraz rękodzielniczych. To tylko część atrakcji jaka będzie czekać na miejscu przybyłych gości. Całe wydarzenie będzie miało miejsce 28 maja 216 r na terenie Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie od godz 12.

Kreatywny Kram to ja!

Na Festiwalu znajdziecie również mnie! Będę pokazywać jak można fajnie się bawić, jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem. Pomysły kłębią się w głowie, powoli się wszystko klaruje, aby czas spędzony ze mną był czasem radości, twórczej zabawy i pokazania że w duszy jesteśmy dziećmi.
“Ludowe Inspiracje” obierają na cel ukazanie bogactwa folkloru, rękodzieła i muzyki ludowej. Na pewno się to uda!
Gorąco zapraszam Was 28 maja!
Inicjuj z FIO - Ludowe Inspiracje

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Ale super! Jako dziecko uczestniczyłam w tego typu warsztatach i bardzo miło je wspominam 🙂 Brawa dla Was za inicjatywę 🙂