Wszystkie książki jakie do tej pory mieliśmy były po polsku. Sytuacja się zmieniła, gdy otrzymaliśmy wspaniałą pozycję od Joanny z wymiany książkowej! Prosto ze Szkocji przyleciała do nas książka calutka po angielsku. Ale to nie jest zwykła książka!

Adaś uwielbia dinozaury i to właśnie książka o nich. Inna niż wszystkie. Cała masa pytań, ciekawostek i okienek do otwierania i zaglądania. Mimo że nie ma dużej ilości stron zajęła nas na dobrych kilka dni.

Ale od początku!

W paczce oprócz książki była również piękna panda namalowana przez Joannę. Same ochy i achy leciały! Podobnie było nad książką. Przy każdym okienku i każdej stronie było słychać tylko :

 wow! och! ach! ale fajne! zobacz!

 

Akurat jechaliśmy autem i o mało nie ogłuchłam od jego krzyków zachwytu. W domu wspólnie poznawaliśmy książkę. Początkowo żałował że jest po angielsku, ale codziennie wieczorem czytałam mu ją, tłumaczyłam na polski i wymyślaliśmy historię rodem zombi, śmierdzących pierdów i ohydnego bekania. Ubaw miał po pachy a salwy śmiechu było słychać wszędzie.

Całe mnóstwo okienek zapewnia nutę tajemniczości i satysfakcji z odkrywania kolejnych tajemnic dinozaurów. No co tu dużo mówić. Jest po prostu boska! I mam ochotę na kolejną książkę tego wydawnictwa i również po angielsku.Celowo książka miała być po angielsku i w temacie dinozaurów, by zachęcić Adasia do tego języka. Nie pała do niego miłością, więc w ten sposób chciałam go zachęcić do bliższego spotkania z tym językiem. Mimo, że nie czyta po angielsku ma okazję zaznajomić się ze słownictwem, poznać nowe fakty o dinozaurach i świetnie się przy tym bawić. A jak będzie starszy to mam nadzieję że również sam sięgnie po książkę i zacznie czytać. A to chyba dobry początek, prawda?

dinozaury2
dinozaury3
dinozaury4
dinozaury6
dinozaury7

 

Nie mam się do czego przyczepić. Ilustracje również są świetne, proste rzeczowe informacje i te okienka, które zapewniają całe mnóstwo świetnej zabawy!Zobaczcie co inne dziewczyny przygotowały w tym miesiącu. Dla każdego coś dobrego! Klikając w logo poznacie wszystkie uczestniczki. Miłego czytania.

Wydawnictwo  Usborne
Autor: Ed Drewitt
Cena 9,99 Ł ( funtów), około 50 zł
 • Jest dostępna 🙂 http://bookids.pl/pl/p/Lift-the-flap-questions-and-answers-about-dinosaurs/221 są również inne z tej serii

 • Ciekawa jestem, kiedy przyjdzie u nas czas na fascynacje dinozaurami, bo podobno większość dzieci tak ma. Szkoda, że książka pewnie nie do osiągnięcia u nas 🙁

 • Zgadzam się, książeczki tego typu to świetny pomysł! Co prawda moja Hania jeszcze na nie za mała, ale większość znanych mi kilkuletnich dzieci wprost przepadało za nimi 🙂

 • Uwielbiamy książeczki z okienkami. Nasze po polsku " o straży" i "na budowie" . Są fantastyczne.Nie wiem czy kiedyś się chłopakom znudzą 🙂

 • Świetna ta książeczka. My mamy sporo książeczek po angielsku, ale to ze względu na moje zboczenie zawodowe😉 Czasami sama się nie mogę nadziwić jak szybko moja córka łapie obce słowa. Takie książeczki to super sprawa.

 • Ciekawe, czy mój młodzieniec chętnie by taką czytał. Jest super łatwa, w sam raz dla początkującego w j. angielskim 🙂

 • Kasia Maszkowska

  Bardzo interesująca książka, Olisia uwielbia dinozaury zapewne spodobała by je się 🙂 pozdrawiam i zapraszam do nas http://siostrydajarade.blogspot.com/2016/04/basnie-i-legendy-polskie-seria-na-lata.html

 • Jaka czadowa! Uwielbiamy takie książki, i do tego uczy angielskiego – super 🙂

 • Dawno nie widziałem sensownych książek z okienkami w Polsce, tym lepiej że masz w ramach wymiany możliwość zapoznania się z pozycjami z innych krajów 🙂 Bardzo ładne wydanie! Powodzenia w nauce angielskiego młodego.

 • Rewelacyjna ta książka! Świetnie wygląda, i te trójwymiarowe efekty 🙂 sprytny sposób na przemycenie angielskiego!