Edukacja, Edukacja wczesnoszkolna, Gry i zabawy, Gry i zabawy w domu, Gry karciane, Gry planszowe, Kreatywne zabawy dla dzieci, Rozwój dziecka, Strefa dziecka

3 strony, które przydadzą się do zabawy językiem angielskim

strony do zabawy językiem angielskim

Nauka języka obcego jest powszechna. Głównym językiem jest angielski. By urozmaić naukę tego języka w domu, przeszukuję internet by znaleźć fajne rozwiązania. Znalazłam ciekawe strony, z których korzystam. Nauka ma być ciekawa i interesująca i taka jest.

 Siedzenie z pustą kartką i pisanie w kółko tych samych fraz jest okropnie nudne! Ciągle to samo… By to zmienić szperam w sieci za ciekawymi generatorami, “printablesami”. Przy okazji działu “ubrania” znalazłam stronę Sen Teacher. Można wydrukować gotowe materiały, ale również stworzyć nowe na swoje potrzeby.

Memo Ubrania

Jako że na topie były ubrania, więc stworzyłam karty z rysunkami ubrań, a na innych kafelkach były ich nazwy. Wszystko po angielsku. Można również w języku polskim je wpisywać. Zależy co potrzebujemy. Można zmienić krój czcionki, kolor, obrazki, napisy, wielkość kafelków.

W tworzeniu “Memo” wzięliśmy pod uwagę jak najmniejszą ilość szczegółów. Zostawiliśmy tylko co potrzeba na samym środku kart. Ramka w ulubionym kolorze, grubsza, fajne obrazki ( a jest ich tam około 10000) i drukujemy. Wybraliśmy największy format jaki był. Wydrukowałam je grubym papierze ksero ( grubość papieru technicznego), wycięłam i już mogliśmy grać, przyswajając wiedzę i dobrze się bawić. Na stronie znajdziecie to pod zakładką Printables – Literacy – Group Similar Items – Picture Cards.

strony do zabawy językiem angielskim
strony do zabawy językiem angielskim
Możliwości jest masa! Można karty wykorzystywać na różne sposoby. Można również tworzyć inne, różne gry i zabawy dla dzieci. Tworzenie jest dziecinnie proste. Mój 8 latek dał radę, chodź w pisaniu po angielsku czasem musiałam pomóc gdy nie znał słówka. Sam np zrobił karty z kolorowymi jabłkami i kolorami.
Wydrukowałam również inne części garderoby a także to co mieli prędzej w podręczniku oraz czym będą zajmować się później.
Dopiero odkryłam tę stronę więc wiele do sprawdzenia!

Esl Kids

Drugą fajną stroną jest Esl Kids. To strona z pomocami do nauki języka – piosenki, zabawy i inne. Zaczęłam od tej strony swoje poszukiwania. Interesowały mnie ubrania, więc wybrałam je z listy, ułożyłam 6 pasujących (bo tyle mogłam wybrać) i po jednym kliknięciu ukazało się kilka różnych kart z zadaniami do rozwiązania. Zajęło mi to chwilę.Mnóstwo tematów, rozwiązań, pomysłów i podpowiedzi. Zobaczcie przykładowy układ, z którego korzystałam. Tutaj akurat tematyka pogodowa, ale z innymi tematami karty wyglądają podobnie – Esl Kids – Flash Cards.

 

strony do zabawy językiem angielskim
strony do zabawy językiem angielskim
strony do zabawy językiem angielskim

Z tej strony wydrukowałam kolory, ale również ubrania. Karty tu są większe. Strona A4 podzielona jest na 4 kafelki (na stronie wyżej jest układ 3×2). Pod tym względem wolę karty se strony Sen Teacher.

Na stronie Świat Nauczyciela natomiast można pobawić się w tworzenie krzyżówek i wykreślanek. Prosta strona, ale za to można zrobić. Po polsku, po angielsku, mieszane. Jak kto woli! Zajrzyjcie, sprawdźcie.

strony do zabawy językiem angielskim

A jeśli szukacie pomocy gotowych, polecam te od “Play and Learn” – Karty Kiddo oraz plansze Kiddo Pack Mini ( plansze są genialne!)

Pora znaleźć kolejne ciekawe strony, gdzie będzie możliwość stworzenia darmowych pomocy. A możecie znacie takie strony? Z chęcią je poznam! Gdy znajdę inne, równie ciekawe strony, na pewno o tym dam znać.

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.