Książki, Książki dla dzieci, Projekty, Tydzień z książką

Lulu – by być sobą! – Tydzień z książką

Lulu

Z biegiem lat widać szybsze tempo życia, wszyscy się spieszą. Gdzieś nasze marzenia nikną, siedzą gdzieś na dole w sercu i czekają. Czekaja na to by nabrać siłę i pokazać kim chcą być na prawdę. Tylko czy to się uda? Lulu jest baletnicą. Kocha taniec. A pan Franciszek? “Lulu” książka dla dzieci i rodziców, którzy chcą być sobą. Jak nie zatracić swoich marzeń.

Lulu to mała dziewczynka, która kocha taniec. Czasem tylko mama widzi ją w różowej tutu. Tańczy w deszczu, uśmiechnięta. W szkole mimo że nie ma kiedy tańczyć zakłada swoja tutu i już jest wesoła! Ona kocha być baletnicą. Jej marzeniem jest tańczyć w balecie!

 

Nie każdy jednak to ma. Sąsiad codziennie chodzi w garniturze do pracy, ale dziewczynka widzi jednak coś więcej. Widzi piękna, czerwoną gitarę i mnóstwo dźwięków! Pani sklepikarka marzy by hodować róże. Dziewczynka widzi jednak wianek w róż w jej włosach i zapach kwiatów.

Jednak jest ktoś, kto nie udaje. Nie jest kimś innym niż chce być. On jest sobą! Spotkała go na placu zabaw. Siedział na ławce, spoglądał co chwilę w dal. Lulu podchodzi do niego, pyta co robi. A on jej zdradza tajemnicę życia. A jaka ona jest?

Lulu

 

Bądź sobą!

Piękna książka, z pięknym przesłaniem. A do tego przepiękne ilustracje i zdjęcia. Całość tworzy coś wyjątkowego. Marzenia nie mogą leżeć zamknięte w szufladzie, one maja być realne, dawać nam szczęście i radość. Bądźmy sobą.
Autor: Aneta Ryfczyńska
Ilustracje: Daria Dróżdż

“Lulu” wyszła spod skrzydeł Wydawnictwa Co Ja Na To.

Lulu
Lulu

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Aleksandra Greszczeszyn

    Bardzo ciekawa książeczka. I nieznane mi wydawnictwo. Trzeba to nadrobić :).