Edukacja, Edukacja wczesnoszkolna, Książki, Książki dla dzieci, Projekty, Przygody z książką, Strefa dziecka, Tydzień z książką

Tajemnica Słońca – Tydzień z książką + zasady

Tajemnica Słońca - Tydzień z książką

Tydzień z książką vol 2 to druga edycja mini-projektu. 5 dni, 5 książek. Jeśli masz ochotę dołączyć zapraszam! Dziś odkrywamy skąd słońce czerpie energię, z książki “Tajemnica Słońca” wydana przez UE.

Kochamy książki to wiadomo od dawna. Gdy trafiłam na blog Leo Lea Blog, gdzie pokazane były książki i inne materiały od Unii Europejskiej, które można zamówić za darmo przyjrzałam się ofercie i zamówiłam kilka pozycji. Jedną z nich była książka “Tajemnica Słońca”.

Jest to książka z okienkami, które ukrywają wiadomości o energii, Słońcu i prądzie elektrycznym. A im więcej okienek, tym większa frajda.

W prosty sposób dziecko dowiaduje się skąd ludzie mają energię, skąd czerpią je jabłonie czy chmury. Dowiadują się jak powstaje prąd a także czym jest energia jądrowa. No tak ale skąd energię czerpie Słońce, największa gwiazda z naszej galaktyki? Szczególnie wiosną i latem czujemy energię Słońca na własnym ciele, ale czy zastanawialiście się skąd ono ją ma?
Słońce to wielka gwiazda, która przekazuje nam swoje ciepło, światło i dodaje energii. A ta potrzebna jest ludziom, roślinom, zwierzętom. Dostarcza nam witaminę D. Więc może warto się przyjrzeć skąd ma tyle ciepła dla nas.
Twarda oprawa, sztywne kartki nie dadzą się łatwo zniszczyć. 8 kartek z czego 7 to karty z ilustracjami i informacjami. Proste ilustracje, mało wiadomości, ale mimo wszystko książka fajna ponieważ otwiera furtkę ciekawości do poznania bliżej Słońca, prądu elektrycznego czy ogólnego tematu energii.
Tajemnica Słońca - Tydzień z książką

 

Tajemnica Słońca - Tydzień z książką
Tajemnica Słońca - Tydzień z książką
Tajemnica Słońca - Tydzień z książką
Można było ją zamówić, w chwili pisania o tej książce, jest ona niedostępna. Zaglądajcie jednak bo czasem są aktualizacje i nowe wydania. Dostępna jest wersji e-book, ale to już nie to samo niestety.
Jeśli chcecie zamówić mapy, kolorowanki, czasopisma wystarczy wejść stronę EU Bookshop, założyć konto i szukać, szperać i wyłapywać materiały, które nas interesują. Minusem jest słabe opisanie poszczególnych pozycji. Często ręcznie wpisuję frazę i szukam materiałów. Jeśli chcecie poszukać na spokojnie i by strona ładowała się szybko, polecam wczesny ranek i późny wieczór, w ciągu dnia strona jest oblegana.

Tydzień z książką” to mały projekt książkowy. Każdego dnia, przez 5 dni pojawiać się będzie nowa książkowa recenzja.W pierwszej części przyłączyło się kilka osób i była niezła frajda. Mam nadzieję że tym razem również tak będzie! Dołączyć można w każdym momencie. Ilość książek zależy od Was, pobierajcie banerek, dzielcie się z innymi i szerzmy czytelnictwo!

 1. Bawimy się do piatku,  jednak do niedzieli możecie podsyłać swoje propozycje i linki.
 2. Nie ma żadnego minimum ani maksimum książkowego
 3. Interpretacja dowolna
 4.  To ma być zabawa, poszerzanie czytelnictwa u dzieci i dorosłych!
Czekam na Was!

Koniecznie zajrzyjcie również do innych!

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • bardzo mi się podoba – i cała akcja (oraz to, że mówicie o niej głośno – niech książki trafiają "pod strzechy"!), i ta książeczka
  niestety zanim zebrałam się, żeby zamówić coś dla nas, nakład został wyczerpany…
  ale wyszukałam kilka innych bardzo ciekawych – po angielsku i niemiecku 🙂

 • Ogólnie na 3 paczki to tak różnie, mało po polsku było. Ale ta faktycznie jest fajna

 • AgaMamaDusi

  Z tych darmowych pomocy ta książeczka najbardziej spodobała się Dusi 🙂