Książki, Książki dla dzieci

Czy da się książkę położyć spać?! – Zaśnij ze mną

Zaśnij ze mną

Wieczorami czytamy książki do snu, ale czy można odwrócić sytuację i to książkę położyć spać? Okazuje się że można! “Zaśnij ze mną” to interaktywna książka od Babaryby dla dzieci. Zobacz co kryje się w środku.

Książka wielkości zeszytu. Twarda oprawa, piękny niebieski kolor. Ulubiony mojego dziecka. Na niej napis “Zaśnij ze mną” i śpiąca buzia. Otwieramy i naszym oczom ukazuje się mała, różowa myszka, która pokazuje by zachowywać się cichutko bo książka właśnie idzie spać.

Myszka podpowiada o co mamy zapytać książeczkę, by mogła spokojnie iść spać. Czy umyła zęby, czy zrobiła siusiu. Zadaniem dziecka jest aktywne uczestnictwo z usypianiu książeczki. Każda strona to zachęta do wczucia się  w rolę opiekuna/rodzica. Kogoś bliskiego.
Dziecko ma okazję poczuć się jak dorosły, jak rodzic, który wieczorową porą układa dziecko do snu, przytula, czyta bajkę, życzy kolorowych snów. Robi wszystko, by było spokojne, zrelaksowane i w dobrym nastroju. Tu jest podobnie. Jest aktywnie!

Adaś ma 8 lat. Więc ta książka jest dla niego prosta, ale z chęcią pytał książeczkę (przy czym chichrał się jak szalony). Pewnie z racji wieku, wielka popularnością długo cieszyć się nie będzie, ale na pewno stanie się fajnym przerywnikiem między “poważniejszymi” pozycjami. Zaśnij ze mną

Na pewno jest to książka dla młodszych dzieci. Nawet dla 2 latków. Zaokrąglone rogi, sztywne karty, prosta treść i interaktywna zabawa – to zalety książki. Myślę że i 5-6 latki też spędzą miłe chwile z nimi. A może starsze rodzeństwo poczyta młodszemu?
Lubię takie książki. “Zmuszają” by być razem z dzieckiem, wspólnie spędzić ten czas na czytaniu i aktywnym działaniu. Podobne książki również stworzył Harve Tulet – “Kolory” i “Naciśnij mnie“.

Książkę możecie kupić w Wydawnictwie Babaryba, w cenie regularnej 26,90 zł. Autorem książeczki  “Zaśnij ze mną” są Bourgeau & Ramadier.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Czytałyśmy o niej bodajże wczoraj u Sylwii z Oczami Mamy. Rewelacyjna pozycja dla najmłodszych i nieco starszych dzieci!

  • Właśnie ostatnio zastanawiałam się nad tą książeczką. Jaś jest duuuużo młodszy, więc mogłaby spodobać mu się, jak zacznie co nieco rozumieć.

  • A to też 😀 a ile śmiechu przy tym!

  • Przyjechała do nas niedawno, ale córka najpierw zabrała się za Złamałem trąbę i zdązyła ją przeczytać już chyba z dziesięć razy 🙂

  • Bardzo fajna książeczka:)