Bez kategorii

Drużyna UNICEF – Pomóż dzieciom z Nepalu razem z Nami!

unicef nepal

Koniec kwietnia 2015 r. Dzień podobny do innych. Jednak z odległym od Nas Nepalu było zupełnie inaczej. Tam w ciągu kilku chwil życie straciło blisko 9 tysięcy osób! Unicef oszacował że podczas trzęsienia ziemi skutkami mogło zostać ponad 1 milion dzieci! Polacy pokazali ogromne serca w pomocy Nepalowi. Teraz znów potrzeba jest pomoc dzieciom!

 

Trzęsienie ziemi o sile 7,8 w skali Richtera zniszczyło życie i zdrowie mnóstwa ludzi. Cały świat żył tym wydarzeniem, pomocą rodzinom poszkodowanym w Nepalu. Jeszcze teraz gdy o tym piszę, mam ciarki na plecach! Bo taka tragedia nie zdarza się co dzień.
Tysiące dzieci zostało pozbawionych domów, rodzin i opieki medycznej. Brak pomocy medycznej, szczepionek oznacza tam ŚMIERĆ! Gdy w Polsce te szczepionki są na porządku dziennym, a choroby zostały prawie wyeliminowane tam zbierają swoje żniwo. Gruźlica, odra dla tych ludzi jest śmiertelna.
Chcemy patrzeć jak przez brak szczepionek te dzieci cierpią, bardzo chorują i tracą życie? W rok po tym jak utracili rodziny? NIE MOŻEMY NA TO POZWOLIĆ!

Pomagam można wpłacając darowizny. Każda kwota jest tak samo ważna! Nawet 5 zł przybliża Nas, Drużynę UNICEF. Jestem dumna, że mogę być jej częścią. Poniżej przykładowe darowizny i ile szczepionek można za nie kupić.

Wchodźcie na stronę Unicef/Nepal i tam możecie poczytać więcej o akcji oraz tam możecie dokonać wpłaty.

 

85 zł – do potrzebujących dzieci trafi 130 dawek szczepionki przeciwko polio

130 zł – do potrzebujących dzieci trafi 100 dawek szczepionki przeciwko odrze

213 zł – zapewni 3 przenośne lodówki do transportu i przechowywania szczepionek

unicef nepal
unicef nepal
unicef nepal

Mały krok, nawet drobna wpłata, udostępnienie tego posta, zdjęcia, dodanie hashtag’a #PomiętamyPomagamy #Nepal pozwoli Nam wszystkim poszerzyć informację w świecie.

Gdy oglądam ten krótki filmik z Nepalu, łzy same cisną się do oczu!

#PamiętamyPomagamy #Nepal #PomaganieJestFajne #UNICEF

unicef nepal

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.