Edukacja, Edukacja przedszkolna, Edukacja wczesnoszkolna, Strefa dziecka

Fototapeta jako edukacyjna dekoracja pokoju dziecka

Fototapeta jako edukacyjna dekoracja pokoju dziecka

Tworząc przestrzeń dla dziecka, staramy się my było w nim miejsce do odrabiania lekcji, do zabawy, do wolnej zabawy.  Nie zawsze starcza nam do tego metrów kwadratowych podłogi. Ściana również może być bardzo pomocna. O edukacyjnych walorach fototapety słów kilka.

W zeszłym roku remontowaliśmy od podstaw pokój dziecka. Miało być dużo miejsca, fajnie i miło. Cenię również walory edukacyjne, ale jednocześnie ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest ulubiona farba tablicowa. A od teraz dołączyła do tego fototapeta.

Długo patrzyłam, szukałam na stronie My Loview odpowiedniego wzoru. Mamy mapę Polski do zawieszenia i chciałam do kompletu dołączyć mapę świata. W ogromie worów do wyboru wybrałam kilka wzorów, które wydawały mi się najlepsze. A następnie wspólnymi siłami wybraliśmy ostateczną mapę.
Co nas najbardziej interesowało to edukacyjny walor, świetne wykonanie, estetyczny wygląd i ładne ilustracje. Wybór okazał się idealny. Świetnie pasuje do wystroju pokoju, duża ilość zwierząt, nazwy kontynentów i oceanów w języku angielskim.
Na fototapetach się nie znam. Także z pomocą przyszedł mi Pan Tomek z My Loview. Opisałam ścianę na jakiej będzie fototapeta, a on doradził najlepszy wybór. A jaki on jest?
Jest to tapeta winylowa na fizelinie. W dotyku przypomina materiał. Nie ma śliskiej powierzchni, za to jest matowa, o większej grubości. Co za tym idzie jej montaż to dosłownie 20 min!
Po odmierzeniu na ścianie odpowiedniego miejsca, posmarowałam klejem pierwszą część tapety. Wałkiem do malowania wygładzałam tapetę by nie było bąbli i innych pęcherzy. Sprawa banalna! Szybko, miło i lekko. Kolejne paski równie szybko zostały przyklejone. A potem “WOW!” dziecka mówiło samo za siebie.
Piękne wykonanie, miła w dotyku i już można się bawić.

Tato! Znajdź 3 krokusie!

 

Teraz utrwalenie położenia oceanów i kontynentów nie będzie żadnym problemem. Przy okazji kilka słówek po angielsku.

Jak jeszcze można bawić się i uczyć z taką fotomapą?

 • odszukiwanie zwierząt na mapie
 • nauka nazw kontynentów i oceanów
 • opisywanie przez dziecko/dorosłego zwierzaka lub innego szczegółu z mapy i odnalezienie go przez drugą osobę
 • nauka o kontynentach, o ich florze i faunie
 • a w efekcie poszerzanie wiedzy przyrodniczej i geograficznej
 • zabawy plastyczne inspirowane mapą
 • nauka pisania i rysowania oraz ich utrwalenie
 • zabawy sensoryczne (dotykowe)
 • wspólny czas przy mapie
A także mimowolne zerkanie na nią podczas zabawy, przechodzenia przez pokój. A im więcej dzieci tym zabaw może być jeszcze więcej! Od kilku dni dopiero cieszymy się jej widokiem, ale jestem pewna że posłuży nam do różnych gier, zabaw i nauki.
Podczas kolejnego malowania ścian, okleję tapetę i bez problemu odświeżę kolor ścian.
Fototapeta jako edukacyjna dekoracja pokoju dziecka
Fototapeta jako edukacyjna dekoracja pokoju dziecka
Fototapeta jako edukacyjna dekoracja pokoju dziecka
Fototapeta jako edukacyjna dekoracja pokoju dziecka
Nasza fototapeta ma wymiar 250×140 cm. Cena takiej fotopety w sklepie My Loview to koszt około 200 zł ( po rabacie). Jakościowo jest świetna i warta swojej ceny. Zobaczymy jak później będzie wyglądała w utrzymaniu, ale na razie jesteśmy zachwyceni. Do wyboru macie mnóstwo wzorów, kolorów i wymiarów.

Dostępne są również inne dekoracje. Warto zajrzeć i porównać. A za fototapetę dziękuję My Loview

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Jest przepiękna!

 • Taka fototapeta to nie tylko przyjemnośc patrzenia i ozdoba do pokoju, ale tez fajna forma edukacji!!!