Książki, Książki dla rodziców, Strefa Rodzica

Pysznie dla rodziny i przyjaciół

Pysznie dla rodziny i przyjaciół

Przez żołądek do serca. Nie bez powodu wzięło się to powiedzonko. Jedzenie łączy ludzi. A wspólne gotowane pozwala na wspólnie spędzony czas i w efekcie stworzenie pysznego jedzenia! “Pysznie dla rodziny i przyjaciół” to książka książka z gotowymi zestawami obiadowymi.

 Na samym początku książki mamy najważniejsze informacje objaśniające znaczenie ikonek przy przepisach oraz ściągawkę jak prawidłowo przyrządzać mięsa. Wszystko okraszone rycinami idealnie obrazując fazy przygotowania mięsa. W dalszej części w podobny sposób ukazane jest przygotowanie ryb i owoców morza oraz warzyw.
W pierwszej części mamy potrawy zawierające mięsa. Pod tytułem “Zestaw #numer” widnieje ikonka rodzaju mięsa ( no kaczka, kura, świnia) oraz inne znaki np dziecko jedzące – potrawa odpowiednia da dzieci, klepsydra – długi/krótki czas przyrządzania i inne. Ciut niżej co w danym zestawie się znajduje.
Bardzo często używane są przyprawy i zioła również egzotyczne. Gdy w planach mamy przyrządzenie jakiejś potrawy z tej książki lepiej uzupełnić zapasy o brakujące składniki.

Czy znalazłam przepis dla siebie w “Pysznie dla rodziny i przyjaciół”

Na pewno jest kilkanaście przepisów z których nie skorzystam. Są to między innymi potrawy z jagnięciną czy cielęciną. W grę nie wchodzą również owoce morza. Za to są przepisy na kaczki, kurczaki i wieprzowinę, którą spożywamy na co dzień. Zdjęcia potraw wyglądają obłędnie, a zarazem nie wyglądają na bardzo trudne w przygotowaniu.
Każdy zestaw to przystawka, danie główne i deser. Wszystkich zestawów jest 28, więc mamy ogromne pole do popisu przed rodziną, ale również możemy mieszać desery z jednego zestawu i danie obiadowe z drugiego.

Wszelakie tarty i inne desery przemawiają do mnie! Mówią “zjedz mnie!”, wyglądają pysznie i na pewno tak smakują. Panna cotta cytrynowa, czekoladowa tarta… Rozpływam się!

Pysznie dla rodziny i przyjaciół
Pysznie dla rodziny i przyjaciół
Pysznie dla rodziny i przyjaciół

Zdjęcia potraw i ludzi mówią same na siebie

Książka jest pełna ciepła, rodzinnych uczuć i radości. Ze zdjęć ludzi przy stole bije czysta radość z bycia wspólnie w tym miejscu. Są uśmiechnięci, na talerzach króluje pięknie podane i pyszne jedzenie.
Same potrawy również wyglądają pięknie, zdjęcia są bardzo estetyczne, jak również zobaczycie tu fotografie podczas tworzenia tych pyszności. Gdy patrzę na nie, mam wrażenie, że to ludzie tacy jak my. Zwykła rodzina, która lubi przebywać razem w  kuchni.
Bije od nich magia, która powinna być w każdym domu.

Czy warto kupić “Pysznie dla rodziny i przyjaciół”?

Jeśli lubicie nietypowe potrawy, smacznie zjeść i eksperymentujecie w kuchni to jak najbardziej. Książka otworzy przed Wami nowe smaki, być może stworzycie nowe potrawy?
Książkę kupicie w W. Muza – “Pysznie dla rodziny i przyjaciół” w regularnej cenie 39,90 zł.
Autorka : Joanna Drzazga
Zdjęcia: Gosia Wieruszewska

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Ania Korzeniecka-Klisz

    mam i bardzo mi się podoba świetne przepisy 🙂