Książki, Książki dla dzieci

Mały żółty i mały niebieski – książka nie tylko dla maluchów

Mały żółty i mały niebieski - książka nie tylko dla maluchów

Czy książka by była ciekawa i interesująca dla dziecka musi posiadać dużo tekstu? Często okazuje się bowiem, że te ze znikomą ilością również są fantastyczne! Wymagają od autora jeszcze więcej pracy, kreatywności i pomysłu. “Mały żółty i mały niebieski” to potwierdzają.

2 kropki, 2 różne kolory. Najlepsi przyjaciele! Uwielbiają razem spędzać czas, bawić się, przytulać. Jednak pewnego dnia coś się zmienia.

Mama poprosiła małego niebieskiego by został w domu, a ona idzie na zakupy. Jednak synek nie posłuchał i wyszedł by spotkać się z małym żółtym. Szukał go i szukał, aż w końcu znalazł! Z tej radości tak się przytulali, że… Coś się stało! Przyjaciele stali się jedną kropką! A do tego ZIELONĄ!!
Och! Jaka była to super zabawa! Gonili kolegę, wspinali się, poszli do parku. A gdy dopadło ich zmęczenie poszli do domu małego niebieskiego. Ale co to! Rodzice go nie poznali i odesłali, w domu małego żółtego sytuacja taka sama. I co teraz?
Jak zakończy się ta historia? Czy dzieci wrócą do swoich rodziców? Czy rodzice zrozumieją co się stało? Jaki finał będzie miała ta historia?
Kilka kolorowych kleksów. Kilka zdań i powstała świetna książka da dzieci. Uwielbiam takie książki! Mimo że moje dziecko ma już 8 lat lubi takie pozycje. Mało tekstu – więc z chęcią czyta ją sobie sam. Podobna jest do książek Helve Tulleta np Kolory czy Naciśnij mnie więc tym bardziej mu się pasuje.

Forma książki to jedno. Jednak tu jest coś jeszcze. Odmienność. Żółty i niebieski tak się przytulali ze szczęścia że złączyli się w jedną kropkę w kolorze zielonym. Zostali odrzuceni. Nikt nie zainteresował się tym kim jest jest zielona kropka. Czy odmienność jest zła? Zupełnie nie! Czasem warto zainteresować się inną osobą. To taka moja osobista uwaga co do książki.

Mały żółty i mały niebieski
Mały żółty i mały niebieski
Mały żółty i mały niebieski
Mały żółty i mały niebieski
Na końcu jest historia powstania książki “Mały żółty i mały niebieski”. Ha! To się nazywa kreatywność, nieszablonowe myślenie i zabawa w jednym!

Czy warto kupić tę książkę?

Zdecydowanie tak. Bije z niej prostota, ale jest tak cudowna że i 3 latki i 8 latki się nią zainteresują. Cena regularna książki to 29,90 zł. Autorem jest Leo Lionni, a Wydawnictwo Babaryba ją wydało.

Mały żółty i mały niebieski

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.