Bez kategorii, Gry i zabawy, Gry i zabawy w domu, Gry karciane, Gry planszowe, Projekty, Przygody z książką

Gobbit: Angry Birds – szybkość i zabawa!

Gobbit: Angry Birds

Znacie Angry Birds? Moje dziecko je uwielbia. A teraz ma również grę ze wściekłymi ptakami. Gobbit: Angry Birds to szybka, dynamiczna gra karciana.

Zielone świnie i kolorowe ptaki podbijają nasz świat. Adaś ma z nimi grę przestrzenną, różne zestawy z telepodami, ale również nowość. Grę karcianą. Zapakowana w małe pudełko z magnesem przyciąga wzrok i zaprasza do zabawy.

 

Gobbit: Angry Birds
Zestaw składa się z :
– karty zamku ( gruby kartonik)
– karty z wizerunkiem ptaków i świń razem 56 sztuk
– instrukcja

Na czym polega gra?

Celem gry jest zdobycie wszystkich kart z gry. Zadanie nie jest jednak łatwe, bowiem trzeba bronić swoich kart i atakować innych graczy.  A atakujemy… dłońmi! By jednak to się udało na stole muszą leżeć co najmniej 2 świnie i ptak lub 2 ptaki i zielona świnia.  Gdy pojawi się jajo, wszyscy rzucają się na jajo. W końcu oto toczy się walka między zwierzakami.

Zasady są proste jak widać. Jest kilka ważnych kwestii jak faule, pojedynki i kilka zasad dodatkowych. Dzięki nim gra stanie się jeszcze ciekawsza. Podstawy już znacie. Czas na grę!Według instrukcja gra od 6 roku życia, ale i ciut młodsze dzieciaki dadzą radę. A grać można nawet w 8 osób.

Gobbit: Angry Birds
Gobbit: Angry Birds

 

Rozgrywka

Gra toczy się szybko, tu nie ma czasu na chwile zawahania bo ktoś może zwinąć nasz stosik sprzed nosa. Ważny tu jest bystry wzrok i sprytne łapki do łapania kart. A gdy się za bardzo pospieszymy możemy zrobić faul! Gdy tak się stanie, musimy oddać nasze odkryte karty – kładziemy je na kartoniku zamku.

Grać można już od 2 osób. Chodź im więcej, tym ciekawiej. Podczas rozgrywki powyżej 3 osób, następuje większa interakcja, większa zabawa i więcej śmiechu. A wyobrażacie sobie co się będzie dziać przy 8 osobach? To dopiero będzie szał! Za każdym razem można podjąć atak lub obronę, chodź nie wiadomo w którą stronę się “rzucić”.Kartę zamku kładziemy na środku stołu, a między graczy rozdajemy karty. Zgodnie ze wskazówkami zegarami gracze wykładają po jednej swojej karcie bez podglądania jej. Gdy na stole pojawią się 2 ptaki i świnia gracze atakują świnię, a gracz, który ją posiada musi jej bronić!

Kto okaże się szybszy zabiera karty przeciwnika. Gdy obronimy swoje karty przed atakiem, rozgrywka toczy się dalej. Ale uwaga! Z każdą kartą sytuacja się zmienia i znów dłonie w pogotowiu! Gra się kończy, gdy jeden z graczy zdobędzie wszystkie karty.

My na razie graliśmy we 3 i we 2.

Gra w 3 aktywnych graczy, była ciekawa. Chodź tata nie lubi tego typu gier, skusił się i całkiem fajnie się atakowało. Na początku również  mieliśmy wpadki, kiedy atakować  kogo, ale za to był śmich, gdy gracz musiał oddać swoje karty! Bo czyj palec pierwszy dotknął karty, kto zrobił faul, a kto zbiera stos. Masa śmiechu murowana.

Natomiast gra we 2 osoby wymaga trzeciego fikcyjnego gracza. Obok zamku kładzie się jedną kartę (zielona świnia lub zwykły ptak). Karty wykładają 2 aktywni gracze, a ten który wygrywa pojedynek zabiera karty przegranego.  Gdy gracz musi odrzucić swój stos kart, odkłada je na stos 3 fikcyjnego gracza.

Na razie nie mieliśmy okazji pograć w min 4 osoby, ale jak tylko nadarzy się okazja na pewno ja wykorzystamy. W końcu to gra dla większej ilości graczy.  Mimo, że jest to gra dla dzieci. To i dorośli mogą się skusić bo to gra imprezowa!

Gobbit: Angry Birds
Gobbit: Angry Birds
Gobbit: Angry Birds
Gobbit: Angry Birds

 

A czym jest tytułowy Gobbit?

To sytuacja, gdy na stole pojawią się 3 różne ptaki! Gracze jak najszybciej próbują położyć rękę na stosie kart na zamku. Komu się to uda zabiera ten stos dla siebie.

 

Czy warto ją kupić?

Zaletą na pewno jest pudełko i bardzo dobra jakość. Małe poręczne pudełeczko zamykane na magnes, karty kwadratowe, sporej wielkości. lekko śliskie dobrze się zbiera i rozkłada. Tu nie ma nic do zarzucenia.

Gra jest szybka, dynamiczna, fajnie się gra nawet we 2 osoby. Ciekawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Nie potrzeba też wiele miejsca by w nią zagrać.

A wady? Wadą może okazać się cena. Wynosi ona 69,95 zł. Dla jednych może być ona za wysoka, dla innych w sam raz. Tę kwestię zostawię Wam do rozważenia.

Kupić można ją w sklepie Phalanx Games.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.