Edukacja, Edukacja przedszkolna, Edukacja wczesnoszkolna, Gry i zabawy, Gry i zabawy w domu, Kreatywne zabawy, Kreatywne zabawy dla dzieci, Książki, Książki dla dzieci, Mały Przyrodnik, Projekty, Strefa dziecka

Kolorowa edukacja – przyrodnicze kolorowanki

Kolorowa edukacja - przyrodnicze kolorowanki

Przyroda jest fascynująca i piękna. Jest wiele o niej książek. A teraz ukazała się nowość w Wydawnictwie RM – seria “Kolorowa edukacja” . To połączenie najważniejszych informacji o zwierzętach, kolorowanki oraz lubiane przez dzieci naklejki!

Obecnie ukazały się 2 książeczki. Pierwszą z nich są “Ptaki Polski”, druga  to “Zwierzęta Polski”. Obie są bardzo podobne, utrzymane w tym samym stylu, jednak dotyczą innych zagadnień.

“Kolorowa edukacja. Ptaki Polski”

Uwielbiamy obserwować ptaki! Ich lot, wygląd zewnętrzny, zachowania czy tańce godowe. Są wyjątkowe. Z książeczki znamy wszystkie ptaki. Jednak jak one dokładnie wyglądają i jakie mają cechy charakterystyczne to znaleźliśmy kilka ciekawych informacji.
Każda podwójna strona jest poświęcona innemu ptakowi. Znajdziecie tu krótki opis, ciekawostkę i przepiękne ilustracje do pokolorowania. Duże, wyraźne obrazy ptaków, nawet mniejszym dzieciom się spodobają i sprawią im masę frajdy.
Wspomniałam również o naklejkach. Są to prostokątne zdjęcia z numerami. Pięknie przedstawione w realistycznym świecie. Dziecko ma podgląd jak wygląda on na żywo.
Sami zobaczcie, jak książka prezentuje się w środku.
Kolorowa edukacja - przyrodnicze kolorowanki
Kolorowa edukacja - przyrodnicze kolorowanki

 

“Kolorowa edukacja. Zwierzęta Polski”

Druga książka-kolorowanka dotyczy zwierząt zamieszkujących w Polce. Układ jest taki sam jak powyżej. Tutaj również znajdziecie na naklejkach zdjęcia zwierząt. Opisy zwierząt pisane są w 1 osobie. Każde zwierzę czy ptak opisuje siebie, rodzinę i środowisko w którym mieszka. Nie ma tu wyszukanych zwierząt a takie ogólnie znane jak dzik, foka, wilk, stonoga czy zaskroniec.

Kolorowa edukacja - przyrodnicze kolorowanki
Kolorowa edukacja - przyrodnicze kolorowanki
Kolorowa edukacja - przyrodnicze kolorowanki

Czy warto kupić “Kolorową edukację”?

Zdecydowanie. Są to proste książeczki, gdzie dziecko zdobywa podstawową wiedzę o zwierzętach i ptakach, dodatkowo może samodzielnie pokolorować ptaka/zwierzę ( a przy okazji lepiej zapamięta jego szczegóły), a naklejki uwielbia chyba każde dziecko!
A do cena cena nie jest wygórowana. Za jedną cena wynosi 14,90 zł. Walory edukacyjne, wizualne i manualne przemawiają do Nas. Ja polecam!
Autorem książeczek są Krystyna Jędrzejewska-Szmek oraz Michał Krycińki. Ilustracje są dziełem Marty Górskiej. Kupić można je min w Wydawnictwie RM – “Kolorowa edukacja. Ptaki Polski” i “Kolorowa edukacja. Zwierzęta Polski“.
Lubicie takie książeczki dla dzieci? Co o nich myślicie?
Mały Przyrodnik

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Ostatnio kolorawnki znowu są u nas na topie więc muszę pomyśleć nad zakupem tych co pokazałaś 😉