Edukacja, Edukacja wczesnoszkolna, Książki, Książki dla dzieci, Projekty, Przygody z książką, Strefa dziecka

Super Zwierzaki – Babaryba

Super Zwierzaki - Babaryba

Zwierzęta są niesamowite. Każde z nich ma jakieś wyjątkowe “moce”. Książka “Super Zwierzaki” to zbiór właśnie takich informacji, z charakterystyką danego zwierzęcia. To nie encyklopedia ze zdjęciami, a album z rysunkami i super-rzeczami, które potrafią.

Uwielbiamy książki o zwierzętach. Mamy kilka różnych, cieńsze i grubsze. Każda jest inna, wyjątkowa. “Super zwierzaki” to kolejna pozycja warta uwagi.

W tej książce znajdują się opisy zwierząt ogólnie znanych. Może 2-3 nazwy okazały się dla nas nowe. Za to sporo się dowiedzieliśmy nowych rzeczy. Co zasługuje na wyróżnienie to układ w jakim zostały opisane. Jasny, przejrzysty i nie za długi. Każda taka część rozpoczyna się od słówka “super”.
Np. superwojownik, superatak, supergafa czy superwyczyn.

Opisy zwierząt – to mi się podoba!

W każdym z nich zawartych jest kilka informacji, które łatwo zapamiętać. Nad opisem znajdują się natomiast najważniejsze rzeczy, takie jak długość życia, nazwa, waga, wielkość i szybkość. Na drugiej stronie widnieje rysunek superzwierzaka. W książce znajdziecie 29 różnych zwierząt, z różnych grup.

Ilustracje – nie dla każdego

O ile opisy bardzo mi się podobają to ilustracje już mniej. Dla mnie są one straszne. Patrząc na nie odczuwam lekki strach. Nie wyglądają na super zwierzaki ale raczej na “złoczyńców”. Być może to sprawa masek, które bohaterowie książki mają na sobie.
Mojemu 8 latkowi zupełnie to nie przeszkadza. Skupia się bardziej na samej treści i informacjach tam zawartych.

Format książki – duży i przejrzysty

Duży format książki dobrze się prezentuje. Opisy nie są ściśnięte, łatwo się je czyta a dla lubiących takie ilustracje też jest dobra wiadomość. Każdy zwierzak jest na pełnej jednej stronie. Można podziwiać szczegóły każdego z nich. Całość w twardej oprawie, z błyszczącymi zwierzętami na okładce.

Super Zwierzaki - Babaryba
Super Zwierzaki - Babaryba

Czy warto kupić “Super zwierzaki”?

Jest to książka, która spodoba się fanom dzikich zwierząt. Większe nagłówki od razu mówią o czym będzie dany fragment, więc bez trudu dzieci nawet słabo-czytające je przeczytają. Ciekawe informacje rozbudzą chęć wiedzy!
Nabyć ją możecie np w Wydawnictwie Babaryba “Super zwierzaki”  w cenie regularnej 34,90 zł.
Autorami książki są Raphael Martin oraz Guillaume Plantevin.

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.