Edukacja, Edukacja wczesnoszkolna, Gry i zabawy, Gry i zabawy w domu, Gry logiczne i układanki, Gry planszowe, Strefa dziecka

SuperQuiz – ciekawostki i zagadki Kapitana Nauki

SuperQuiz

Quizy, zagadki i ciekawostki to ciekawy sposób na edukację. Kapitan Nauka wydał kilka nowych Quizów dla dzieci. Zwierzęta, ciało człowieka i piłka nożna nie będą miały dla Nas tajemnic.

W rękach mam 3 nowe egzemplarze Kapitana Nauki dla dzieci od 7 lat. Na pierwszy ogień idą zwierzęta. To temat, który bardzo interesuje moje dziecko. Teraz możemy zgłębiać wiedzę w łatwy, szybki i ciekawy sposób o przeróżnych zwierzętach.

SuperQuiz Zwierzęta

1 karta jest o jednym zagadnieniu. Pierwsza strona dotyczy ciekawostek o danym zwierzaku, a na tylnej stronie mini zagadki związane z nim. 2 pytania z odpowiedzią do wyboru i jedno zadanie otwarte. W tym ostatnim mamy dokończyć zdanie.
A jakie zwierzęta tu znajdziemy? Z każdej grupy – i ssaki, ptaki, gady, płazy i inne. Większość znamy, ale jest kilka nowych. Podobnie z informacjami. Część znamy, ale sporo poznaliśmy nowych wiadomości, które dzięki zagadkom szybko zapamiętujemy przeczytane informacje.
Również opisy są bardzo fajne – wypunktowane, przez co szybko się je czyta i równie szybko przyswaja. Na uwagę również zasługują również zdjęcia, ale przede wszystkim ilustracje. Ryciny są genialne! Dzięki nim edukacja staje się jeszcze fajniejsza i zabawna.
Czy wiesz …
 • czym żywi się skorpion
 • jak wygląda pająk solfuga
 • do jakiego gatunku należy hatteria
 • ile lat żyje żółw słoniowy
 • ile waży drop
To tylko kilka pytań na które znajdziecie tu odpowiedzi. A czeka o wiele więcej!
SuperQuiz
SuperQuiz

SuperQuiz Ciało Człowieka

By być zdrowym trzeba znać swoje ciało. Z czego się składa, jakie funkcje pełni wątroba czy jak odżywić mózg. Ogromna porcja nauka i zabawy tu na Was czeka! Rozpoczynamy o komórki a kończymy na etapie starzenia. Najważniejsze etapy życia człowieka, jego ciała opisane są tu w bardzo prosty i przystępny sposób.

Tu nie ma zadania “dokończ zdanie”, ale za to musimy wybrać, które zdanie jest prawdziwe. Ciekawe jak znamy Nasze ciała i ile o nich wiemy.Czy wiesz …

 

 • jak  nazywa się pierwszy kręg kręgosłupa
 • gdzie krew najpierw wpada
 • jak nazywają się płytki krwi
Teraz anatomia człowieka stanie się łatwa! Masa ciekawostek, faktów i wiedzy o własnym ciele. A taka wiedza przydaje się zawsze.
SuperQuiz
SuperQuiz

SuperQuiz Piłka Nożna

Jesteście fanami piłki nożnej? Mam dla Was kąsek! Zestaw kart o tym sporcie. Od powstania piłki po największe kluby. Świetny zbiór wiedzy sportowej.
Szczerze mówiąc, ani ja ani moje dziecko nie znamy się na klubach piłkarskich. W piłkę natomiast lubimy grać. Dzięki tym zagadkom poznamy w końcu tych sławnych piłkarzy i kluby. Nie będzie wstydu przed kolegami 😀

Aha! W końcu wiem kiedy jest spalony!

Czy wiesz …

 • co to formacja 4-2-2
 • jakie są zadania sędziów
 • kiedy powstał klub Arsenal Londyn czy Real Madryt
 • kiedy odbyło się pierwsze Euro
SuperQuiz
SuperQuiz
Wykonanie, cena i jakość SuperQuizów Kapitan Nauka Edgard

Karty wykonane są bardzo solidne, z zaokrąglonymi rogami. Pokryte folią, ale nie ślizgają się w dłoniach. Niewielkie rozmiary gwarantują fajne ułożenie w ręce. Połączenie elastycznym kołowrotem pozwala na szybkie przekręcanie kolejnych stron.

Cena regularna SuperQuizu wynosi 24,90 zł. Kupicie je w sklepie Kapitana Nauki – klik z tytuł, a przeniesie Was na stronę sklepu

SuperQuiz Piłka Nożna
SuperQuiz Ciało Człowieka
SuperQuiz Zwierzeta

To nie wszystko! W tej serii są również Konie, Polska i  Świat. A które z tych tytułów Was najbardziej interesuje?

SuperQuiz

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.