Dziecko na warsztat, Edukacja, Edukacja wczesnoszkolna, Kreatywne zabawy, Kreatywne zabawy dla dzieci, Projekty, Strefa dziecka, Strefa Rodzica

Kule śniegowe i świeczniki ze słoików – Dziecko na warsztat

Kule śniegowe

Podobnie jak plastik, szkło nas otacza na co dzień. Jak je twórczo wykorzystać? Można zrobić z nich kule śniegowe i świeczniki! Dzieciaki będą miały własnoręcznie zrobione dekoracje, które mogą zabrać w domu ( jeśli robicie je na zajęciach w szkole). Przygotujcie słoiki, trochę brokatu, figurki i działamy!

Praca z grupką rozbrykanych dzieciaków nie zawsze jest łatwa. Trzeba mieć siłę przebicia przez rozgadaną zgraję 😊, ale się udało i warsztaty przebiegły przez zakłóceń. A to wszystko w ramach comiesięcznych warsztatów z projektu Dziecka na warsztat.

Mieliśmy zrobić 2 rzeczy na ostatnich zajęciach. Pierwszą były kule śniegowe, drugą natomiast były świeczniki. Dzieci postanowiły że najpierw zrobimy kule.
Każdy z nich miał przygotowany słoik z zakrętką oraz figurkę. Przyniosłam również maleńkie bombki, klej na gorąco i inne kolorowe rzeczy ( brokat, tasiemki, wstążki).
Kule śniegowe

 

Kule śniegowe

 

Kule śniegowe

Kule śniegowe

 1. Rozgrzanym klejem na gorąco przyklejałam figurki do wewnętrznych stron zakrętek.
 2. Do słoików wsypywaliśmy brokat, plastikowe gwiazdki i zalewaliśmy je wodą do pełna.
 3. Zakrętką z figurką zamykaliśmy szczelnie słoiki.
 4. Po zatrzęsieniu słoikiem brokat pełni funkcję śniegu.

Rada : Nasze figurki obklejały się brokatem. Nie miałam gliceryny, która w połączeniu z brokatem wolniej by opadał i nie kleił się tak do figurek.
Rada nr 2 : Jeśli macie figurki obklejone materiałem lub czymś podobnym – należy go usunąć w miejscach gdzie będzie klej na gorąco.

Zdjęć z klejenia nie mam, gdyż wszystko działo się szybko. Samo dekorowanie było już czystą przyjemnością dla dzieci i dla mnie.
Kule śniegowe
Kule śniegowe

 

Kule śniegowe

 

Kule śniegowe

 

Kule śniegowe

 

Kule śniegowe

 

Kule śniegowe

 

Kule śniegowe
Każda z nich jest inna i wyjątkowa. Wymieniały się przyniesionymi rzeczami, pomagały, radziły sobie nawzajem. Cudny widok patrzeć na nich tak pracujących, z uśmiechami na buziach i pełnych radości.
Gdy skończyli swoje dzieła zabraliśmy się do drugiej rzeczy. Świeczniki bo o nich mowa cieszyły się równie szalona inwencją twórczą.

Świeczniki ze słoików

Mogły używać wszystkiego co znalazło się na stole. Moja jedyna pomoc należała do obsługi kleju na gorąco i wręczeniu świeczek. I tyle! A potem tylko przyglądałam się i podziwiałam kolejne cudowne świeczniki! Nic tak nie cieszy jak efekt pracy własnych rąk!
Świeczniki ze słoików
Świeczniki ze słoików

 

Świeczniki ze słoików

 

Świeczniki ze słoików

 

Świeczniki ze słoików

Kolejny raz 3 godziny zleciały nam migusiem! Prace te są proste, ale efekowane. Dzieci zabrały je do domu ciesząc się swoją twórczą weną! Jestem z nich dumna!

A co wymysliły inne mamy? Jedno jest pewne. Jest różnorodnie i pięknie!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Podziwiam pomysły! Dzieci to lubią!

 • Koniecznie musimy zrobić kule śniegowe 🙂 Skradły moje serce 🙂

 • Istne brokatowe szaleństwo, wiem, bo ma podobnie u siebie, fajnie wam wszystko wyszło:)

 • ON ONA I DZIECIAKI

  Dzieciaki musiały być bardzo zadowolone z takich warsztatów, na co dzień pewnie nie mają możliwości tworzyć takich cudów.

 • Piękne świeczniki i kule śniegowe wam powstały…i najważniejsze, że dzieciaki zadowolone 😀 co do samych kul, też robiłam rok temu bez użycia gliceryny i to był mój błąd – zdecydowanie należy użyć chociaż kilka kropelek (y) Jestem ciekawa, co stworzycie następnym razem – my już plan mamy, ale czy wypali??? 😛

 • Też robiliśmy lampiony ze słoików. Potwierdzam taka twórcza praca to sama przyjemność 😀 Narobiłaś mi ochoty na zrobienie kul śniegowych. Ekstra pomysł