Gry karciane, Gry logiczne i układanki, Gry planszowe, Gry planszowe dla dzieci, Gry planszowe dla przedszkolaków, Projekt Grajmy, Projekty, Rodzinne gry planszowe

Spotkanie Grajmy! – czyli kochamy planszówki!

spotkanie grajmy

Uwielbiamy planszówki! Mamy w domu sporo gier o różnej tematyce i zadaniach. A kilka dni temu (5.11) mieliśmy okazję poznać kolejne. Jednak głównym celem było spotkanie z innymi fanami gier. 5 listopada Aga z bloga mamajanka zorganizowała spotkanie Grajmy! oraz wypożyczalnię gier planszowych w Grudziądzu!

Do ostatnich chwil nie byliśmy pewni czy będziemy. Adaś bardzo chciał poznać inne dzieci, zobaczyć jak to jest na takich spotkaniach i poczuć się częścią czegoś większego. Wszystko jednak poszło po naszej myśli i zjawiliśmy się na spotkaniu!

 

Czekał na nas suto zastawiony stół z grami (gry do wypożyczenia na miejscu) a także miłe towarzystwo przedstawicieli z Wydawnictwa Epideixis oraz kilka innych mam ze swoimi dziećmi. Aga stanęła na wysokości zadania i wszystko było dopięte na ostatni guzik!
spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy

 

Kawa, ciacho i zaczynamy! Kilka słów o sobie, czym się zajmujemy na co dzień a potem losowałyśmy pytania i starałyśmy się odpowiedzieć jak my to widzimy.

Jaki jest stereotyp gracza?
Czy układanka to też gra?
Żeby wygrać trzeba grać i inne

Wywiązała się ciekawa dyskusja, która by nie miała końca, ale czekały na nas inne atrakcje. Jedną z nich była prezentacja Asi z bloga Zakręcony Belfer na temat gier DIY w edukacji. Kawał porządnej i ciekawej roboty!
spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy
Miałam okazję również poznać Pana Dawida (dawidwiacek.pl), który jest grafikiem komputerowym i tworzy grafikę do gier planszowych! Jego prezentacja również wniosła nowe spojrzenie na gry planszowe. Jego autorstwa są grafiki w grze “Ptaszki ćwierkają”.
spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy

 

Na spotkanie mieli przybyć p. Szwajkowscy jednak nie udało się w końcu dotrzeć ale i oni przygotowali prezentację z proptypu gry! Być może ujrzy kiedyś światło dzienne?
Niepowtarzalne wrażenie poznać takie osoby, prace od “kuchni”. Ale to nadal nie koniec! Wspólnymi siłami powstał plakat promujący gry bez prądu! A udział w jego tworzeniu wzięli :

Paulina z Kubą z bloga Skama
Aga z Olką z bloga Zdolne Dzieci
Ula z Yllla co w głowie piszczy
no i ja z Adasiem

4 godziny minęły nie wiadomo kiedy! A co robiły dzieci podczas naszych prezentacji? Bawiły się w najlepsze! Grali w różne gry, poszli na wycieczkę po Grudziądzu i byli tak samo zadowoleni jak my!
spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy
spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy
spotkanie grajmy

Wspólne granie

Od godz. 14 zaczęli się schodzić ludzie na darmową wypożyczalnię gier. Kilkadziesiąt gier, które mogli testować i grać na miejscu a przy okazji brać udział w konkursach. Na tej części spotkania mogliśmy być tylko przez 1,5 godziny. To pierwsza taka moja podróż daleka z dzieckiem. Chcieliśmy wrócić niż będzie ciemno. Za to w domu dalej graliśmy w gry! Przywieźliśmy ich do domu kilka i prawie każdego gramy w nie. A to wszystko dzieci zaangażowaniu Agi i sponsorom.
Dla nich wielkie brawa! Abino, Adamigo, Alexander, Foxgames, GRAiMY, Granna, Kukuryku, PUS (Epideixis), WinningMoves oraz Zielona Sowa to oni wsparli działania projektu Grajmy!
Zabawa trwała w Marinie w najlepsze! Podziwiamy to co się działo na zdjęciach na blogu projektu Grajmy!  Pojawił się również film z całego wydarzenia, zdjęcia pojawiły się w Gazecie Pomorskiej.To było wyjątkowe spotkanie. Pełne rozmów, nowych znajomości nowych doświadczeń. Było wspaniale!
Już wkrótce recenzje z gier, dużo nowości! Zapraszam na fan page Grajmy! gdzie więcej informacji, zabaw i konkursy.
spotkanie grajmy

 

spotkanie grajmy
Zdjęcia ze spotkania są autorstwa Kamila Napierskiego, a z wycieczki należą do p. Wiesław Podsiadły.

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • ON ONA I DZIECIAKI

    Szkoda, że mieszkam tak daleko, bardzo chciałam być na tym spotkaniu.

  • Tylko pozazdrościć obecności na takiej fajnej imprezie 🙂

  • miło było Was wreszcie poznać osobiście!
    cieszę się, że impreza się podobała 🙂