Kreatywne zabawy, Kreatywne zabawy dla dzieci

Żółty Angry Birds pojemniczek z rolki po papierze

żółty angry birds pojemniczek

Wciekłe ptaki czyli Angry Birds w akcji! Od kilku lat mój syn jest ich wielkim fanem. Ma grę Gobbit, klocki, grę przestrzenną ale takiego pojemniczka jeszcze nie miał. Oto jak powstaje żółty angry birds pojemniczek na drobiazgi.

Wykonanie jest proste i nie trzeba masy różnych rzeczy.

– rolka po papierze
– mały kartonik
– pianka kreatywna – żółta, czarna, pomarańczowa i biała
– klej
– ołówek, nożyczki
– taśma dwustronna

Z żółtej pianki wycięłam prostokąt ciut wyższy niż nasza rolka, a szerokość taka by objęła całość. Na rolce zaznaczyłam linię około 1/3 wysokości i odcięłam ten kawałek. Koniec jednego i drugiego kawałka zakleiłam kółeczkami przy pomocy taśmy malarskiej.

żółty angry birds pojemniczek

Kolejny krok, to odmierzenie pianki i naklejenie jej na rolkę. Kawałek przecięłam tak by na dłużej części zostało wolne miejsce około 1-1,5 cm bez pianki. Drugi pasek potrzebny będzie do mniejszej części. Najpierw jednak górę mniejszej części zakleiłam kółkiem piankowym. Teraz przykleiłam na boki pozostały pasek pianki kreatywnej.
Z tą różnicą że ona wystawała w dół na tę wysokość co rolka w większej części. Złączone razem tworząc zamknięty pojemniczek.

 

żółty angry birds pojemniczek
Ze ścinek innych pianek, zrobiłam oczy i dziób. Powstał również grzebień oraz ogon. Najlepiej je umocować na klej na gorąco lub taśmę dwustronną. I gotowe!
Nowy właściciel zachwycony, a samo wykonanie zajęło mi góra 15 min.
żółty angry birds pojemniczek
żółty angry birds pojemniczek
żółty angry birds pojemniczek

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • greeneyekitty22

    uwielbiam takie rzeczy :))

  • mamacynamonka

    Rolki po papierze są niezwykłe i maja mnóstwo zastosowań. Wasze pojemniczki rewelacyjne:)

  • U nas wściekłe ptaszory furory nie robią (nie licząc tego że Narzeczony gra w gre na tel 😉 ) ale pudełeczko prezentuje się fajnie 🙂