Edukacja, Edukacja wczesnoszkolna, Pobierz w PDF, Strefa dziecka

Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu

Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu

“Królowa Śniegu” to lektura w edukacji wczesnoszkolnej. W celu uporządkowania i sprawdzenia znajomości tej baśni zrobiłam kartę pracy do druku. Teraz możemy sprawdzić ile nasze dziecko zapamiętało w lektury. Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu.

Przygotowałam kilkanaście pytań dotyczących lektury. Są tam odpowiedzi pisemne, test wyboru a także układanka z historią zdarzeń. Starałam się by było tam jak najwięcej informacji, na które dziecko powinno zwrócić uwagę.

Karta pracy składa się z 6 stron. Z czego ostatnia to powyższa historia, którą trzeba wyciąć, porozcinać paseczki i nakleić w odpowiedniej kolejności w wyznaczonym miejscu.
Takie zadania można wykorzystać podczas lekcji szkolnych, ale również bawiąc się w domu z dzieckiem. Sprawdzimy uważność czytania tekstu, znajomości lektury.
Do takiej karty można również dorzucić krzyżówkę, rebusy, zagadki czy ułożenie historii baśni w wersji obrazkowej. 
Wszelkie uwagi dotyczące karty pracy, proszę pisać w komentarzach. To dla mnie znak co poprawić, co zmienić i jak ulepszyć. A może chcecie więcej podobnych kart pracy do innych lektur?

POBIERZ KARTĘ PRACY “KRÓLOWA ŚNIEGU:

Uwaga! Karta jest mojego autorstwa. Można ją pobrać za darmo, używać podczas zajęć szkolnych, w domu czy świetlicy. Proszę jednak o zachowanie adresu strony skąd została pobrania. Zakaz sprzedaży.
Przykładowa karta:
Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • janielka

    super, podpowiem koleżanko od maluszków.;)

  • U nas Królowa śniegu była już przerabiana ale karta fajna 🙂

  • Bardzo się cieszę! Proszę dać znać jak będzie się podobać lub nie. Może jakieś sugestie później 🙂

  • Adriana Rozwadowska

    Uprzedziła mnie Pani, bo też chciałam zrobić kartę pracy dla syna. Nie podoba mu się baśń, a raczej samodzielne jej czytanie. Dziękuję bardzo za tę pomoc 🙂